Експорт електроенергії до Словаччини та Угорщини розпочнеться в червні – Reuters

Експорт електроенергії до Словаччини та Угорщини має розпочатися вже у червні. Про це повідомляють в Reuters, з посиланням на власні джерела.

«Очікується, що в цьому місяці Україна почне продавати електроенергію Словаччині та Угорщині, що може збільшити доходи від виробництва електроенергії в країні», - йдеться в Reuters.

Як вказують в інформаційному агентстві, з посиланням на джерел, близьких до обговорення операторів системи передачі, переговори з технічних питань, які має виконати Україна, просуваються швидко і очікується, що торгівля розпочнеться вже з червня.

На початку комерційні перетоки будуть обмежені, на рівні близько 100 МВт.

«Обсяги експорту будуть поступово зростати до тих рівнів, які дозволять Україні заробляти мільярди євро на рік. Мова йде про суми, які можна порівняти з виручкою від транзиту газу через Україну», - цитують в Reuters Володимира Кудрицького.

Зокрема, за даними інформагентства, ще однією передумовою для початку експорту є «алгоритм солідарності», який гарантує, що надходження від продажу електроенергії підтримують стабільність електроенергетичного сектору України. Документ вже майже готовий і має бути затверджений українським урядом.


Хронологія синхронізації української енергетичної системи до ENTSO-E, починаючи з 24 лютого:

  • 24 лютого – початок ізольованого режиму роботи української енергетичної системи та початок повномасштабного вторгнення росії в Україну, внаслідок чого енергетична система працювала автономно 3 тижні, замість 3-х днів.
  • 28 лютого - Міністри енергетики Європейського Союзу узгодили приєднання української енергосистеми в ENTSO-E в екстреному режимі. 
  • 16 березня - Українська енергетична система розпочала роботу в синхронному режимі з європейською ENTSO-E. 
  • 30 березня – Було відновлено експорт електроенергії до Польщі, через лінію Добротвірська ТЕС – Замость.
  • 26 квітня - Український оператор системи передачі НЕК «Укренерго» отримав статут члена-спостерігача в континентальному об’єднанні європейських операторів системної мережі ENTSO-E.
  • 12 травня – Україна розпочала експорт електроенергії до Молдови, поставки здійснювало «Укргідроенерго»
  • 7 червня - Обʼєднання ENTSO-E погодило розширення експорту електроенергії з України до Європи, оператори систем передач Континентальної Європи надали позитивну відповідь на запит НЕК «Укренерго» про відновлення експорту електроенергії з України. 

Деталі роботи ринку електричної енергії публікуються в ExPro Electricity DailyExPro Electricity WeeklyExPro Electricity Monthly.

Замовити підписку на видання ви можете звернувшись на електронну пошту: [email protected], або звернувшись за номером + 38 044 425-55-56

11:37 / 20 червня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події