ENTSO-E погодило поетапне розширення експорту електроенергії з України до Європи

Обʼєднання ENTSO-E погодило розширення експорту електроенергії з України до Європи, оператори систем передач Континентальної Європи 7 червня надали позитивну відповідь на запит НЕК «Укренерго» про відновлення експорту електроенергії з України.

Про це 8 червня повідомляє український системний оператор «Укренерго».

«7 червня 2022 року оператори систем передачі Континентальної Європи вирішили дати позитивну відповідь на запит «Укренерго» про відновлення експорту електроенергії з України», - вказали в НЕК.

Як вказують в «Укренерго», для поетапного збільшення можливостей для експорту необхідно виконати 6 технічних передумов, для більш стабільної роботи енергосистеми та збільшення спроможності гасити низькочастотні коливання.

За словами пресцентру «Укренерго», українська енергосистема сьогодні працює в режимі пробної аварійної синхронізації, що означає, що експортно-імпортні операції з європейськими контрагентами не проводяться. Винятком є тільки експорт до Польщі через лінію Замость-Добротвірська ТЕС.

15 червня ENTSO-E має оголосити пілотні обсяги перетину для початку експорту електроенергії. Вже цього місяця очікується розширення поставок до Європи. 

«Початок експорту електроенергії може стати економічно обґрунтованою альтернативою новим позикам і кредитам», - підкресляють в «Укренерго».

Нагадаємо, що Україна синхронізувалась з ENTSO-E 16 березня 2022р, після тритижневого ізольованого режиму роботи, який розпочався 24 лютого, в день повнмасштабного вторгнення росії в Україну. 

10:49 / 8 червня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події