«Укренерго» отримало статус члена-спостерігача в ENTSO-E

Український оператор системи передачі НЕК «Укренерго» отримав статут члена-спостерігача в континентальному об’єднанні європейських операторів системної мережі ENTSO-E.

Про це повідомили в Міністерстві енергетики України.

«Україна отримала офіційний статус в ENTSO-E. Сьогодні, 26 квітня, у Варшаві відбулось підписання угоди про надання НЕК «Укренерго» статусу члена-спостерігача ENTSO-E, європейської мережі операторів системи передачі електроенергії», - йдеться в повідомленні Міненерго.

«Ця угода ще більше наближає Україну до повної інтеграції з європейськими енергетичними ринками і визначає наш розвиток на майбутнє. Вдячний нашим європейським партнерам і друзям за підтримку і довіру. Впевнений, що ця подія важлива не тільки для нас, але й для Європи. Членство України в ENTSO-E буде взаємовигідним, адже ми не лише будемо вивчати й впроваджувати найкращі європейські практики, а й зможемо поділитися неоціненним досвідом із забезпечення надійності роботи енергосистеми в екстремальних умовах», - прокоментував міністр енергетики Герман Галущенко.

Як зазначають в Міненерго, український оператор зможе брати участь у засіданнях Регіональної Групи ENTSO-E «Континентальна Європа», а представники «Укренерго» зможуть увійти до робочих та експертних груп ENTSO-E, які займаються питаннями розвитку ринку електроенергії, балансування, допоміжних послуг, електронного обміну даними, розвитку кіберзахисту в електроенергетичному секторі, інтеграції відновлюваних джерел енергії тощо.

Голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький вказав, що набуття статусу члена-спостерігача – суттєвий крок до остаточної інтеграції. За його словами, українська енергомережа готова стати елементом захисту від росії, адже українська генерація може замінити частину корупційного та небезпечного імпорту газу з росії до Європи.

«Потенційна можливість експорту електрики вигідна і для європейців і для України. Це спільний бізнес, де ми разом сильніші і сильніші в протистоянні росії. І який може принести мільярди українському бюджету, забравши ці гроші у росії. Чесно, ефективно та прозоро», - вказав керівник «Укренерго»

18:01 / 26 квітня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події