Україна розпочала експорт електроенергії до Молдови

Україна 12 травня почала експортувати електричну енергію до Молдови, поставки здійснює державна компанія «Укргідроенерго».

Дані щодо експорту публікує оператор системи передачі НЕК «Укренерго».

За даними «Укренерго», потужність експорту до Молдови на 10 годину становить 148 МВт.

За результатами добового аукціону з розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів на поставку 12 травня, державна компанія «Укргідроенерго» викупила перетин для експорту до Молдови на 1-4 години 80 МВт, на 5-24 години – 150 МВт.

Раніше, на місячному аукціоні, перетин викупали 3 компанії - 150 МВт – «Августа», 121 МВт - «Артлекс-Енерджі», 149 МВт – «ТЕТ Груп». Водночас, у травні запропонована пропускна спроможність на добових аукціонах становила максимальне значення – 600 МВт.

На добовому аукціоні з розподілу міждержавного перетину на 13 травня «Укргідроенерго» викупило 100 МВт на 1-4 години, 160 МВт на 5-24 години.

Раніше, в ExPro повідомляли, що Молдова буде закуповувати електроенергію у Молдовської ДРЕС, що належить російській Інтер РАО та розташована в самопроголошеній Придністровській республіці, щонайменше до кінця травня. Премʼєр-міністр Молдови повідомляла, що усі ставки на тендер, оголошений «Енергокомом», були дорогими, найдешевша – 96,5 $/МВт-год. Проте, учасники ринку електричної енергії повідомляють, що найнижча запропонована ціна складала 85,5 5 $/МВт-год.

Водночас, віце-міністр Молдови Андрій Спіну також заявив, що країна має покрити ще 30% споживання у травні, пріоритетним вважають ресурс з України, і зараз ведуться прямі переговори щодо поставок з України, в тому числі і на політичному рівні.

В інтервʼю для «Інтерфакс-Україна» керівник «Укргідроенерго» Ігор Сирота зазначав, що розглядається можливість розпочати експорт української електроенергії.

«Я думаю, що в тій ситуації з цінами на електроенергію та її дефіцитом, яка зараз спостерігається в Європі, з тим ставленням до нас, з тією надійністю нашої енергосистеми, яку вони побачили, протягом місяця ми зможемо вийти на їхні ринки. І це декларують і уряд, і міністр енергетики», - зазначав він.

Зокрема, Сирота зазначав, що торгівлею зможе займатися комерційний департамент, який до цього працював на внутрішньому ринку.

Вперше після синхронізації з ENTSO-E Україна розпочала експорт електроенергії до Польщі, 30 березня, поставки здійснює «ДТЕК Західенерго». На 12 травня законтрактована потужність становить 210 МВт рівним графіком.


В ExPro Electricity Daily щоденно публікується інформація щодо торгівлі на ринку електричної енергії, міждержавних перетинів та роботи європейського ринку.

10:46 / 12 травня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події