Українська енергосистема синхронізувалась з ENTSO-E

Українська енергетична система розпочала роботу в синхронному режимі з європейською ENTSO-E.

Про початок паралельної роботи повідомили в ENTSO-E.

«Операційні системи континентальної Європи зараз підтримують стабільність енергосистем України та Молдови після позитивного аналізу, який підтвердив, що екстрена синхронізація є технічно здійсненною», - вказали в ENTSO-E.

Одразу після приєднання європейські та українські лідери прокоментували цю знакову подію.

«Україна стала членом «енергетичного Євросоюзу». Завершилось об’єднання української та європейської енергосистем. Тепер наша електроенергія тече в Європі, а європейська – в Україні», - прокоментував Президент України Володимир Зеленський.

«Україна, Молдова та Європа: спільні цінності, спільна влада та солідарність. Я вітаю ключовий крок, зроблений сьогодні, щоб у ці темні часи увімкнути світло та утеплити будинки, синхронізуючи електромережі України та Молдови з європейською мережею.Ми продовжимо працювати над стабілізації їх енергосистеми», - вказала Урсула фон дер Ляєн, президент Єврокомісії.

«Електромережі України та Молдови успішно синхронізовано з Континентальною європейською мережею. Це допоможе Україні підтримувати стабільну систему електропостачання та увімкнути світло. Це історична віха для наших відносин – у цій сфері Україна тепер є частиною Європи!», - наголосила Кадрі Сімсон, єврокомісар з питань енергетики.

«Енергосистема Європи від сьогодні простягається від Маріуполя до Лісабона. Протягом 21 дня війни українська система дивувала європейських політиків і енергетиків стабільною і збалансованою роботою під ракетними обстрілами і авіанальотами прицільно по енергетичних обʼєктах. Ми вистояли. Бо ми були готові», - прокоментував синхронізацію Володимир Кудрицький, керівник НЕК «Укренерго».

«Так співпало, але за цим співпадінням стояло прагнення росії завадити євроінтеграції України, «заборонити» нам рух до ЄС. Прагнення заборонити нам бути вільними і самостійно обирати своє майбутнє і свої союзи. Вони вважали, що українська енергосистема «впаде». Що нам не вистачить потужностей для забезпечення потреб України у воєнний час. росія захопила і бомбила наші станції, в тому числі атомні, наражаючи світ на ризик атомної катастрофи. Але українська енергосистема вистояла. Всюди, де було можливо, наші енергетики забезпечували людей електроенергією - військових і цивільних, домогосподарства і підприємства», - зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

Нагадаємо, що Україна подала заявку на екстрену синхронізацію, з 24 лютого наша енергосистема працювала в ізольованому режимі. Автономний режим роботи від росії та білорусі мав завершитись 26 лютого, проте через військову агресію було вирішено більше ніколи не приєднуватись до енергетичних систем ворожих країн.

16:13 / 16 березня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події