Учасники ринку мають закуповувати на РДН щонайменше 10% від подекадного споживання – наказ Міненерго

Учасники ринку електричної енергії мають закуповувати на ринку «на добу наперед» щонайменше 10% від загального обсягу подекадного споживання.

Відповідний наказ «Про стабілізацію роботи ринку електричної енергії» видало Міністерство енергетики України 26 травня.

«НАКАЗУЮ: 1. Учасникам ринку здійснювати купівлю електричної енергії на ринку «на добу на перед» в обсязі, не меншому ніж 10 % від щодекадного споживання споживачами», - йдеться в наказі. 

Згідно з наказом, він має набрати чинності з 1 червня, але не раніше з дня його опублікування. За даними Єдиного державного реєстру нормативно-правовив актів цейдокумент поки не набрав чинності. 

Дія наказу передбачена на весь період воєнного стану в україні та 30 днів після його припинення або скасування. 

Згідно з наказом, «НЕК «Укренерго» за результатами кожної декади, на третій робочий день після її завершення, перевіряти виконання учасниками ринку вимог наказу.

«Установити, що у випадку нездійснення учасником ринку купівлі на ринку «на добу наперед» обсягу електричної енергії, визначеного у пункті 1 цього наказу, такий учасник ринку зобов'язаний докупити відповідні обсяги електроенергії на ринку «на добу наперед» у наступній декаді, в іншому випадку такий учасник ринку набуває статусу «Дефолтний», - йдеться в цьому наказі.

За даними ExPro, обсяг заявок на купівлю на спотових ринках в Україні значно знизився, через падіння споживання, у травні рівень попиту на РДН склав 512 822,1 МВт-год, що на 73% менше за аналогічний період 2021р.


Деталі роботи ринку електричної енергії публікуються в ExPro Electricity DailyExPro Electricity WeeklyExPro Electricity Monthly.

Замовити підписку на видання ви можете звернувшись на електронну пошту: [email protected], або звернувшись за номером + 38 044 425-55-56

11:15 / 6 червня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події