Expert Petroleum перемогла в конкурсі УГВ на укладання контракту з підвищення видобутку (PEC)

Румунська Expert Petroleum Solutions SRL здобула перемогу в конкурсі АТ «Укргазвидобування» (ГПУ «Львівгазвидобування») на укладення договору щодо збільшення видобутку (PEC - Production Enhancement Contract) на 13 родовищах у Західному регіоні. Про це повідомляє пресслужба групи Нафтогаз та УГВ.

За повідомленням, у межах першого в історії нафтогазової галузі України повноцінного сервісного PEC - контракту з підвищення видобутку, західний партнер у перші 5 років співпраці зобов’язався інвестувати близько 1 млрд грн (перерахунок $30 млн за прогнозним курсом) в інтенсифікацію, буріння свердловин і розвиток інфраструктури, і, потенційно, здійснити додаткові інвестиції у подальшому.

Як повідомлялось раніше, на конкурс УГВ проекту PEC подали заявки 2 компанії: Expert Petroleum та китайський консорціум на чолі з Beiken.

«Розвиток міжнародних партнерств є одним із ключових векторів програми трансформації Нафтогазу. Укладена угода передбачає найбільші іноземні інвестиції в газовидобування України за останні 5 років. Вони підуть на розвиток тих невеликих і виснажених родовищ, на які в Нафтогазу немає достатньо власних ресурсів в умовах значного падіння цін на енергоресурси. Замість очікуваного падіння видобутку на цих ділянках ми отримаємо зростання. Ми принесемо в Україну нові технології і європейські стандарти управління «старими» та «малими» родовищами, які можуть бути поширені на інші родовища. Адже більшість нафтогазових активів в Україні – виснажені та невеликі за розміром. Це важлива подія для стабілізації ситуації не лише у галузі, а й українській економіці. І це приклад інноваційних антикризових рішень, які сьогодні потрібні країні», – зазначив виконавчий директор з трансформації Групи Нафтогаз Отто Ватерландер.

Девід Мартінон та Мішель Лобутін - співзасновники Expert Petroleum, наголосили про не аби який досвід в подібних проектах з великими національними та міжнародними нафтогазовими компаніями Румунії та Угорщини зокрема, та хороші прогнози щодо майбутньої співпраці з Нафтогазом. А також відмітили що ця угода покликана зробити виснажені газові родовища Західної України більш сталими за рахунок збільшення видобутку та впровадження безпечних та екологічних операцій.

Здійснювати умови зазначеної угоди буде український представник Expert Petroleum – ТОВ «Експерт Петролеум Україна» на чолі з директоркою Вікторією Сергеєвою, зазначили співзасновники компанії.

Контракт між Expert Petroleum та «Укргазвидобування» укладено на 15 років з можливістю подовження ще на 10 років. Група Нафтогаз затверджуватиме плани розробки, щорічну програму робіт та бюджет, запропоновані компанією-оператором на цих родовищах. Оператор отримуватиме фіксовану плату за підтримку базового видобутку (на рівні поточних операційних витрат УГВ із урахуванням інфляційної складової) та за досягнення збільшеного видобутку. Повна власність на видобуту продукцію, геологічні ліцензії та наявні активи залишатиметься за УГВ.

Фінансовим радником Нафтогазу в цій угоді був київський офіс міжнародної консалтингової компанії KPMG; радником із податкових та бухгалтерських питань – київський офіс PwC. Юридичним радником Expert Petroleum виступив CMS Cameron McKenna (київський офіс).

Довідка ExPro:

Група компаній Expert Petroleum Solutions SRL (центральний офіс – Бухарест, Румунія) заснована у 2005 році з метою розвитку в рамках виконання PEC-проєктів щодо збільшення видобутку для румунської Romgaz. За останні 15 років Expert Petroleum здійснила роботи на понад 1100 свердловинах, має досвід діяльності на родовищах, що розташовані у передгір’ї Карпат.

 

16:11 / 21 квітня 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події