За 2020р 27 тис побутових лічильників пройшли державну повірку в «Хмельницькгазі»

В 2021р АТ «Хмельницькгаз» спільно з державним підприємством «Хмельницькстандартметрологія» провели безкоштовну повірку понад 27 тис приладів обліку природного газу.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

З початку 2021р на базі сервісного центру газорозподільної компанії уже повірено понад 9 тис. облікових пристроїв. Із 27 тис повірених минулоріч приладів обліку, непридатними до подальшої експлуатації визнано більше 10 тис. Причинами стали зношення комплектуючих деталей та механізмів, а також порушення споживачами умов експлуатації.

Адже на роботу приладу впливають кухонні випари, пряме попадання сонця, підвищена сирість приміщення тощо. При проведенні повірок фахівці виявляють факти самовільного втручання у роботу приладів обліку газу. За 2020р було виявлено 37 таких випадків.

Тому, в разі встановлення факту втручання, споживач повинен оплатити всі роботи по повірці лічильника та відшкодувати збитки, завдані за крадіжку газу.

«У поточному році плановій повірці підлягають понад 26 тис. побутових лічильників газу, загальна сума витрат складе 17,5 млн. грн. Тож задля точного обліку енергоносія наш сервісний центр укомплектований сімома новітніми повірочними комп’ютерними установками, а також необхідним обладнанням. Водночас, повірка здійснюється відповідно до паспортних характеристик заводу-виробника – через 8 років, про що ми попередньо повідомляємо споживачів», - інформує технічний директор компанії Дмитро Дідич.

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», плановій повірці підлягають усі лічильники побутових споживачів. Вона проводиться повністю за кошти «Хмельницькгазу».

При цьому, демонтаж та монтаж приладу мають право здійснювати лише представники газорозподільної компанії, адже це пов’язано із втручанням в роботу газової системи.

Натомість, саму повірку лічильника здійснюють представники державного підприємства «Хмельницькстандартметрологія». В разі, якщо термін повірки закінчився, а лічильник газу неповірений з вини споживача, наприклад, він відмовив у доступі до свого приміщення, де розташований лічильник газу, - то показання лічильника вважаються недійсними.

14:55 / 19 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події