«Івано-Франківськгаз» подав в суд на 130 боржників, а ще 20 тис боржників отримали повідомлення

В січні АТ «Івано-Франківськгаз» справи понад 130 боржників за доставку газу передано до суду, ще 20 тис отримали досудові повідомлення.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

«Івано-Франківськгаз» продовжує передавати справи боржників до суду. В компанії передають до суду справи, незалежно від суми заборгованості. Якщо споживач кілька місяців не сплачує за доставку газу і не пише заяву на реструктуризацію боргу – має усі шанси сплачувати рахунки за розподіл газу у судовому порядку.

До прикладу, цього року судом було задоволено заяви про стягнення боргу із мешканців села Раковець Богородчанського району. Один споживач заборгував 2851 грн, інший – 2992 грн. Тепер односельцям доведеться сплатити судові витрати - 2,1 тис. грн, суму боргу вони уже сплатили.

У випадку несвоєчасної оплати заборгованості, споживачам довелося б оплатити ще й виконавчий збір – 10% від суми боргу. Щоб отримати судове рішення не обов’язково мати борг за розподіл у кілька тисяч грн. У цьому переконався мешканець смт. Перегінськ.

Його сума заборгованості становила 700 грн. Боржник рік не сплачував за доставку газу. Цього року довелося у судовому порядку. Минулого року, кажуть газовики, стягувалися борги за доставку газу у судовому порядку і на суму менше ніж 500 грн.

«Як свідчить статистика, понад 50% боржників, справи яких передають до суду, одразу сплачують за доставку газу. Решта споживачів – у судовому порядку. Втрата субсидії, оплата судових витрат, виконавчого збору, а в окремих випадках – заборона виїзду за кордон, – такі наслідки чекають на злісних боржників нашої компанії. Тому рекомендуємо не чекати судового рішення та сплачувати за доставку газу вчасно», - говорить комерційний директор «Івано-Франківськгазу» Віктор Кедик.

Газовики кажуть – змушені подавати до суду. Адже ці кошти є головним джерелом фінансування діяльності газорозподільної компанії.

Підприємство спрямовує їх на утримання аварійно-диспетчерської служби, обслуговування газорозподільної системи, а це понад 15,5 тис. км газопроводів, 826 газорегуляторних пунктів та 1461 шафовий газорегуляторний пункт, а також багато іншого обладнання.

Сюди також входить оплата праці робітників, податки та багато іншого.

12:20 / 12 лютого 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події