«Івано-Франківськгаз» подає до суду на боржників за доставку газу

З початку року АТ «Івано-Франківськгаз» надіслала 50 тис досудових повідомлень, та подала 2,3 тис позовів на боржників, які не сплачують за доставку газу.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Сума боргу, судовий збір до - 2,1 тис грн та 10% від суми заборгованості. Такі витрати несуть боржники «Івано-Франківськгазу», справи яких були передані до суду.

Як свідчить статистика, понад 50% боржників, справи яких передають до суду, одразу сплачують за доставку газу. Незалежно від суми заборгованості: чи це кілька сотень гривень, чи кілька тисяч гривень, споживачі, які кілька місяців не сплачують за доставку газу і не пишуть заяву на реструктуризацію боргу – мають усі шанси сплачувати за розподіл у судовому порядку.

У цьому переконався мешканець Коломийського району, якому тепер треба сплатити не лише 1,6 тис грн боргу, а й 2,1 тис судового збору. Окрім того, доведеться сплатити ще 10% від боргу виконавчій службі.

Якщо ж затягуватиме із виконанням рішенням суду – погашенням заборгованості, на боржника чекає заборона виїзду за кордон та обмеження керування автотранспортом. Тож замість 1,6 тис. грн коломиянин тепер має сплатити майже 3,9 тис. І таких стягнень боргу в судовому порядку, кажуть в «Івано-Франківськгазі», - чимало.

«Рекомендуємо не чекати судового рішення та сплачувати за доставку газу вчасно. Якщо споживач не може вчасно оплатити послуги газорозподільної компанії, він може написати заяву на реструктуризацію боргу. Проте ігнорувати борг та досудові попередження не радимо. Стягнення боргів у судовому порядку призведе до додаткових фінансових витрат», - говорить комерційний директор «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

За словами комерційного директора, компанія вимушена застосовувати примусові методи стягнення заборгованості, при цьому не відключаючи клієнтів-боржників від газопостачання. Адже ці кошти вкрай необхідні для обслуговування газорозподільної системи та забезпечення безперебійного газопостачання в опалювальний сезон.

16:55 / 19 листопада 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події