В січні-травні криворізьці 137 разів намагалися вкрасти газ у «Криворіжгазу»

За п’ять місяців 2021р АТ «Криворіжгаз» виявило 137 випадків несанкціонованого використання газу.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

З них 46 шляхом врізки у систему газопостачання. За спожитий, але неоплачений газ порушники повинні сплатити понад 1,55 млн грн донарахованих збитків.

Згідно з вимогами Кодексу ГРМ, за незаконне використання газу недобросовісні споживачі мають відшкодувати завдані газорозподільній компанії збитки. У середньому, за кожним фактом порушення донараховується близько 25,5 тис грн.

«У першу чергу споживачі повинні розуміти, що несанкціоноване втручання в роботу газових мереж, не тільки протизаконно, а й несе загрозу життю і здоров'ю оточуючих», - зазначив технічний директор «Криворіжгазу» Борис Рибка.

Було також встановлено 90 фактів втручання у роботу газових лічильників побутовими споживачами. Таким порушникам здійснено донарахування на суму понад 1,54 млн грн. Експертизи газових лічильників споживачів проводяться за участю незалежних експертів метрології та стандартизації.

Оплата збитків за несанкціоноване використання газу і вартість експертизи лічильника здійснюється за підтвердженя факту крадіжки газу. Якщо втручання у роботу лічильника не підтверджено експертизою, то споживач не сплачує її вартість.

У грудні 2018 року НКРЕКП були внесені зміни до Кодексу ГРМ. Згідно зі змінами, за втручання у роботу лічильника з простроченим терміном повірки, споживачу, крім вартості експертизи, доведеться сплатити збитки за несанкціоноване використання газу.

Тобто незалежно від того чи прострочений термін повірки лічильника, порушники повинні сплатити вартість експертизи - близько 3 тис грн і збитки за незаконне використання газу. Розмір збитків розраховується у кожному випадку індивідуально.

11:15 / 9 червня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події