В січні-серпні «Хмельницькгаз» безкоштовно замінив 3 тис побутових лічильників

АТ «Хмельницькгаз» спільно з державним підприємством «Хмельницькстандартметрологія» за вісім місяців 2021р здійснили планову повірку 22 тис побутових лічильників газу.

З них – 7,5 тис приладів обліку визнані непридатними для подальшої експлуатації.

Серед причин невідповідності технічно-метрологічним вимогам: ознаки корозії корпусу, зношеність комплектуючих, закінчення термінів експлуатації, негативний влив зовнішнього середовища та температурних перепадів.

Наразі, відповідно до вимог, несправні лічильники підлягають заміні, що здійснюється «Хмельницькгазом» за рахунок тарифу на розподіл газу.

«Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», плановій повірці підлягають усі лічильники побутових споживачів. Вона проводиться повністю за кошти АТ «Хмельницькгаз», адже входить до тарифу на розподіл, що затверджується державним регулятором НКРЕКП.  Водночас, і заміну лічильників, які не пройшли планову періодичну повірку, також здійснює газорозподільна компанію за кошти з тарифу, що не створює додаткового фінансового навантаження на споживачів», - зазначив технічний директор Дмитро Дідич.

Відтак, у поточному році на придбання та заміну індивідуальних лічильників, у тарифі для «Хмельницькгазу» НКРЕКП виділено понад 15 млн грн.

Дані кошти закладено на заміну більш як 8 тис вузлів обліку. Крім того, лічильники, які встановлюються газорозподільною компанією - сертифіковані та відповідають усім технічним та нормативним вимогам законодавства. Наразі сервісний центр «Хмельницькгазу» та представники «Хмельницькстандартметрології» щоденно повіряють близько близько 150 лічильників газу.

Процес повірки є безкоштовним для клієнтів, оперативним та зручним, адже попередньо узгоджується дата та час виконання робіт.

У разі, якщо термін повірки закінчився, а лічильник газу неповірений з вини споживача, наприклад, він відмовив у доступі до свого приміщення, де розташований лічильник газу, - то показання лічильника вважаються недійсними. А розрахунки за спожитий газ проводяться за граничними нормами споживання.

12:10 / 15 вересня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події