В січні-грудні клієнти «Дніпрогазу» 590 разів намагалися красти газ

З початку 2020р спеціалісти АТ «Дніпрогаз» зафіксували майже 590 випадків несанкціонованого відбору блакитного палива.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Внаслідок порушення вимог чинного законодавства споживачі завдали збитків на суму 5,3 млн грн. За січень-листопад поточного року в результаті проведених перевірок «Дніпрогазом» виявлено 588 фактів незаконного споживання природного газу.

Серед зафіксованих порушень - близько 40 незаконних врізок, майже 180 випадків пошкодження лічильника, 215 фактів самовільного відновлення газопостачання тощо.

Сума завданих Оператору ГРМ збитків сягнула 5,3 млн грн.

«Згідно до вимог Кодексу ГРМ за нелегальне використання газу недобросовісні споживачі мають відшкодувати завдані газорозподільній компанії збитки. В залежності від виявленого виду порушень їх розмір може коливатися від 3,5 тис грн до 500 тис грн. Отже крадіжки палива можуть обійтись зловмисникам у десятки разів дорожче, ніж його легальне споживання», - зазначає комерційний директор «Дніпрогазу» Ігор Маньковський.

Відслідкувати сторонні втручання в роботу газорозподільної системи фахівцям компанії вдається за допомогою сучасного спеціалізованого обладнання. Після виявлення порушень більшість недобросовісних споживачів визнає свою провину та сплачує передбачені законом штрафні санкції.

Якщо ж споживач своєї провини визнавати не бажає та відмовляється компенсувати заподіяні збитки, питання про їх стягнення вирішується в судовому порядку.

У такому разі, крім суми нарахованих збитків, споживачу також необхідно буде сплатити всі судові витрати. Акцентуємо увагу, що крім матеріальної шкоди, втручання в систему газопостачання наражає споживачів на небезпеку.

Дуже часто у місцях несанкціонованих врізок в газопроводи трапляються витоки палива, які можуть призвести до аварійних ситуацій та вибухів. «Дніпрогаз» застерігає споживачів від таких вкрай небезпечних дій та нагадує: якщо Ви стали свідком самовільного втручання в газові мережі – негайно повідомте про це газорозподільну компанію.

Зробити це можна за номером екстреної служби «104».

12:05 / 21 грудня 2020

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події