У 2021р «Харківміськгаз» повірив 15 тисяч побутових лічильників, половина непридатні

За 2021р АТ «Харківміськгаз» повірило більше 15 тисяч побутових лічильників газу.

З них було проведено понад 2,5 тис.експертиз, де виявлено 238 несанкціонованих втручань у роботу лічильників. Непридатними до експлуатації виявилися більше 7 тисяч з них.

Кожний лічильник має проходити повірку раз на 5-8 років. Ця процедура має на меті визначення метрологічних характеристик лічильників та випадків незаконного втручання в роботу приладів обліку з метою несанкціонованого відбору природного газу.

«Найпоширенішими втручання в роботу лічильників є фальсифікація пломб заводу виробника або повірника, встановлення магнітів, наскрізні отвори у корпусі відлікового пристрою, пошкодження відлікового механізму та інші пошкодження, які привели до несанкціонованого відбору природного газу», - заявив начальник відділу лабораторних вимірів Дмитро Бур’ян.

Під час контрольного огляду спеціалісти швидко визначають наявність несанкціонованого втручання в роботу вузла обліку природного газу. При цьому складається Акт порушення, а лічильник демонтується на експертизу.

Спеціалісти державного підприємства «Укрметртестстандарт» спільно з представниками «Харківміськгазу», у присутності клієнта, проводять огляд приладу обліку на предмет фальсифікації пломб, пошкоджень корпусу лічильника та інших ознак незаконного втручання.

У разі підтвердження факту втручання, його розглядає спеціальна комісія, до участі, в якій запрошуються представники територіального органу НКРЕКП.

Згідно з Кодексом газорозподільних систем комісія розраховує вартість необлікованого об’єму газу, за цінами закупівлі голубого палива Оператором ГРМ (АТ Харківміськгаз). Порушнику, окрім суми збитків, доведеться також сплатити витрати, пов’язані з експертизою та встановленням нового лічильника замість пошкодженого.

16:55 / 24 грудня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події