У 2020р криворізьці намагались понад 1,7 тис разів вкрасти газ у «Криворіжгазу»

Протягом 2020р АТ «Криворіжгаз» зафіксувало 1760 випадків несанкціонованого використання газу.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

З них 139 шляхом врізки в систему газопостачання. За спожитий, але неоплачений газ порушники повинні сплатити понад 3 млн грн донарахованих збитків.

В середньому, за кожним фактом порушення донараховується близько 23 тис грн.

«В першу чергу споживачі повинні розуміти, що несанкціоноване втручання в роботу газових мереж не тільки протизаконно, а й несе загрозу життю і здоров'ю оточуючих», - зазначила головний інженер «Криворіжгазу» Лілія Кодій.

Крім того, було виявлено 1339 випадків несанкціонованого відновлення газопостачання. Обсяг донарахувань за даний вид незаконного використання газу склав близько 1,3 млн грн.

Також, у 2020р було виявлено 282 факти втручання в роботу газового лічильника побутовими споживачами. Цим порушникам були здійснені донарахування на суму майже 4,5 млн гривень.

Це сума коштів за раніше використаний, але неоплачений газ, а не штраф. Експертизи газових лічильників споживачів проводяться за участю незалежних експертів метрології та стандартизації. Якщо втручання в роботу лічильника комісією не підтверджено експертизою, то споживач не сплачує її вартість.

Оплата збитків за несанкціоноване використання газу і вартість експертизи лічильника здійснюється тільки при підтвердженні факту крадіжки газу. У грудні 2018р НКРЕКП були внесені зміни до Кодексу ГРМ.

Згідно зі змінами, за втручання в роботу лічильника з простроченим терміном повірки споживачу, крім вартості експертизи, доведеться сплатити збитки за несанкціоноване використання газу.

Тобто незалежно від того прострочений термін повірки лічильника, порушники повинні сплатити вартість експертизи - близько 3 тис грн і збитки за незаконне використання газу. Розмір збитків розраховується в кожному випадку індивідуально.

09:55 / 22 березня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події