Тепловики заборгували «Чернігівгазу» 17 млн грн за розподіл і ледь не зірвали опалювальний сезон

Три найбільших тепловики області винні АТ «Чернігівгазу» понад 17 млн грн за розподіл газу і ледь не зірвали опалювальний сезон.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

На 1 жовтня, ще до початку опалювального сезону, КП «Прилукитепловодопостачання» мало заборгованість за розподіл газу 2,4 мільйони гривень, ТОВ «НіжинТеплоМережі» - майже 2,9 мільйони, АТ «ОТКЕ» («Облтеплокомуненерго») - 12 мільйонів гривень.

Попри це, «Чернігівгаз» зробив все, аби опалювальний сезон розпочався вчасно. В компанії розуміють непросту ситуацію, в якій перебувають теплопостачальні підприємства через заборгованість населення та санкції з боку НАК «Нафтогаз України», в тому числі примусові стягнення та арешти рахунків.

«Такого складного початку опалювального сезону у нас ще не було. До червня тепловики не мали боргів за розподіл. З червня «Нафтогаз» через приватних виконавців почав арештовувати рахунки теплопостачальних організацій. І після цього почали накопичуватися борги тепловиків як перед оператором ГРМ, так і перед Обленерго. В жовтень вони увійшли з заборгованістю за розподіл 17 млн грн. Вони не могли навіть поточну діяльність виконувати – оплату праці, підготовку котелень до опалювального періоду, бо все літо рахунки були арештовані, і у двох підприємств досі арештовані», - сказав комерційний директор «Чернігівгазу» Сергій Савченко під час форуму «Борги на газовому ринку та підприємства ТКЕ: що далі?», який провела Федерація роботодавців України.

Керівництво «Чернігівгазу» знайшло можливість не припиняти розподіл газу до котелень теплопостачальників. Хоча, згідно з Кодексом ГРМ, компанія не може робити це на об’єкти, по яких є заборгованість, та які порушують умови договорів.

Адже сплата за розподіл газу – це фінансування безпеки та безперебійності газопостачання: утримання, обстеження, ремонти і заміна 14 тисяч кілометрів загальних газорозподільних мереж області, десятків тисяч одиниць газорегулюючого обладнання на них; витрати на обслуговування спецтранспорту, на пальне для нього, на роботу цілодобової екстреної служби 104, на зарплатню аварійників, водіїв, слюсарів, майстрів тощо.

Аби опалювальний сезон розпочався вчасно, але борги теплових підприємств не накопичувались, «Чернігівгаз» пішов на домовленості, погодивши графіки погашення заборгованості.

Такі графіки склали самі керівники цих підприємств – із врахуванням боргів попередніх періодів та поточних нарахувань. Але ТОВ «НіжинТеплоМережі» не виконало графік погашення за листопад, а «Облтеплокомуненерго» - за жовтень та листопад. У грудні теплові підприємства не скоротили заборгованість, а збільшили з 17 млн до 23 млн грн.

«Так, ми узгодили графіки погашення заборгованості, пішли назустріч, бо ми розуміємо, що це діти, садочки, школи. Але графіки ці не виконуються, бо рахунки арештовані «Нафтогазом» не за основний борг, як кажуть керівники теплопостачальних організацій, а за штрафи і пені по боргах, які були вже погашені раніше», - розповідає Сергій Савченко.

Наразі керівництво «Чернігівгазу» вчергове пішло назустріч у ситуації, що склалася. З ТОВ «НіжинТеплоМережі» та АТ «Облтеплокомуненерго» досягли домовленості про погашення протягом грудня заборгованості, яка виникла у зв’язку з невиконанням графіків платежів.

Але якщо питання з цими системними боргами не буде врегульовано до відміни ПСО для підприємств ТКЕ, яка запланована на травень 2021 року, вже наступний опалювальний сезон може обернутися техногенною катастрофою.

16:05 / 14 грудня 2020

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події