РГК оцінює тарифні збитки Операторів ГРМ в 1,6 млрд грн у 2020р

Цінова кон’юнктура на газовому ринку у другому півріччі 2020р призвела до отримання збитків операторами ГРМ за підсумками року в сумі понад 1,6 млрд грн.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Головна стаття витрат - природний газ для технологічних потреб, який газорозподільні компанії купують за тарифні кошти. Цінове ралі, що триває на європейських хабах, демонструє, що діючі тарифи на розподіл вже не покривають всіх обґрунтованих витрат Операторів ГРМ. Оператори систем розподілу природного газу близько 40% отриманих тарифних коштів направляють на закупівлю обсягів природного газу для технологічних витрат.

Впродовж липня - грудня 2020р його вартість на Українській енергетичній біржі зросла на 54%. Наприкінці минулого року ринкова вартість газу була на третину вищою від індикативу, закладеного в тарифах на розподіл Операторів ГРМ.

В результаті за підсумками 2020р оператори газорозподільних мереж, які працюють під брендом РГК, сумарно отримали більше 1,6 млрд грн збитків. Аналогічна ситуація зараз спостерігається і по відношенню тарифів на розподіл природного газу, встановлених НКРЕКП на 2021р.

Цінове ралі, яке спостерігається на всіх торговельних майданчиках Європи практично робить неможливим придбання газу Операторами ГРМ за актуальними ринковими цінами за рахунок коштів, передбачених в тарифах газорозподільних компаній.

Зокрема, в тарифі на розподіл на 2021р вартість технологічного газу встановлена на рівні 5 850 грн/тис куб м. За результатами ж торгів на європейському хабі TTF вартість січневого газу вже складає 9 650 грн/тис куб. м. Оператори ГРМ, що працюють під брендом РГК, двічі, 29 та 30 грудня 2020р, оголошували закупівлю технологічного газу на Українській енергетичній біржі. Але жодна з компаній не отримала пропозицій придбати ресурс на ринку за передбачені в тарифі кошти.

Це є свідченням того, що діючий з 1 січня 2021р тариф на розподіл вже не покриває всіх економічно обґрунтованих витрат на придбання технологічного газу Операторів ГРМ.

В тексті Меморандуму з МВФ, що підписаний президентом Володимиром Зеленським та прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, було зазначено, що «Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) приведе тарифи на розподіл до повного відшкодування витрат».

Наслідком перекосів в регулюванні стане тарифне розбалансування на рівні операторів ГРМ та доведення їх до преддефолтного стану вже у першому півріччі 2021р.

Складнощі з покриттям усіх економічно обґрунтованих витрат на придбання технологічного газу Операторів ГРМ можуть створити дисбаланс у відносинах газорозподільних компаній з Оператором ГТС України і до погіршення його фінансового стану.

Нагадаємо, що його сертифікація проводилась за умови, що тарифи для Операторів ГРМ будуть встановлені на економічно обґрунтованому рівні. Зазначені дисбаланси створюють загрозу енергетичній безпеці в Україні

18:13 / 14 січня 2021

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події