Понад 80% клієнтів «Хмельницькгаз Збуту» боргують за газ 561 млн грн мають заборгованість за газ

ТОВ «Хмельницькгаз Збут» зазначає, що вчасна оплата рахунку – запорука стабільного постачання газу, між тим прострочені зобов'язання накопичили понад 80% клієнтів і боргують за спожитий газ 561 млн грн.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Боргова криза на ринку блакитного палива загрожує безперебійності поставок енергоресурсу до осель жителів Хмельниччини під час холодів. Лише за останній місяць ця сума зросла на 68 млн грн.

Таким чином систематичні неплатежі вимивають обігові кошти, що необхідні для закупівлі блакитного палива на прийдешні періоди.

«Негативний вплив на наявну ситуацію, звісно, справляє коронакриза, адже через неї гаманці подолян помітно схудли. Саме тому під час карантину жодному жителю області не припинили газопостачання, а також не нарахували пеню за невчасну оплату. Втім, зворотним боком закону про заходи, спрямовані на протидію коронавірусній хворобі, є те, що певний відсоток несумлінних споживачів взагалі не сплатив жодної копійчини за отриманий енергоресурс. Однак коронавірус мине, а борги залишаться. Тому зволікати з оплатою – шлях у глухий кут, оскільки прострочені суми зростають щодня», – говорить директор «Хмельницькгаз Збуту» Андрій Левицький.

До того ж, боргова криза ставить під загрозу не лише стабільність газопостачання, а й призводить до збільшення дефіциту бюджету, адже через неї держава недоотримує належні суми податку на додану вартість, що включені до вартості блакитного палива.

На думку Андрія Левицького, в таких умовах уряд має подбати про українців та вдосконалити механізми соціальної допомоги, аби критерії призначення субсидій стали гнучкішими.

Це дозволить уникнути сумної та болючої перспективи масштабних судових позовів про примусове стягнення боргів.

Нагадаємо, «Хмельницькгаз Збут» вже більше п’яти років працює на регіональному енергетичному ринку та завжди надійно виконує свої зобов’язання.

16:21 / 16 грудня 2020

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події