Подоляни винні «Хмельницькгаз Збуту» майже 0,4 млрд грн за газ спожитий в січні-жовтні

Подоляни винні ТОВ «Хмельницькгаз Збут» за використаний у 2020р газ винні майже 393 млн грн.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Лише за останній місяць ця сума побільшала на 50 млн грн. Натомість, тогорічні борги становили 385 млн грн.

На теренах Хмельницької області цьогоріч на 8 млн грн зросли прострочені зобов’язання населення за спожите блакитне паливо. Збільшення заборгованості пов’язане з наслідками пандемії та вжитими заходами для її подолання.

До того ж зросло і число боржників. Наразі понад 307 тис. жителів Хмельниччини накопичили протерміновані платежі, проти 304 тис торік. Таким чином вчасно не сплачують за блакитне паливо більше 74% клієнтів «Хмельницькгаз Збут».

Історичний досвід свідчить, що під час опалювального сезону українці щороку накопичують борги, а після завершення холодів поступово погашають їх. Проте нині сплата просідає занадто стрімко. За даними Асоціації постачальників енергоресурсів, в Україні спостерігається катастрофічне падіння рівня розрахунків за спожитий газ побутовими споживачами.

Так, у вересні 2020р за блакитне паливо розрахувалися лише 40% домогосподарств держави. Щоправда, впав і рівень оплати інших комунальних послуг загалом. У вересні подоляни погіршили розрахунки за «комуналку» на понад 11% у порівнянні з минулим роком.

В Асоціації зазначають, що наявна ситуація ставить під загрозу існування всієї системи забезпечення газом населення України.

Без надходження своєчасних оплат від споживачів газове господарство країни, що і так перебуває не в найкращому стані, занепаде, а досвідчені кадри, які вміють працювати з ним, будуть втрачені через невиплати зарплат.

«Звісно, зростання заборгованості є прямим наслідком пандемії Covid-19 і прийнятого в березні 2020 року закону про заходи, спрямовані на запобігання поширенню коронавірусної хвороби. Адже під час карантину жодному жителю області не припинили газопостачання, а також не нарахували пеню за невчасну оплату. Через це значна кількість громадян елементарно перестала платити за спожитий енергоресурс. Попри законодавчу заборону на відключення боржників під час пандемії, такі дії несумлінних споживачів все одно заведуть у глухий кут. Адже після завершення карантину нам доведеться стягувати належні суми примусово, а це покладе на плечі відповідачів додаткові витрати на судовий розгляд справи та втручання в разі необхідності Державної виконавчої служби», – констатує директор «Хмельницькгаз Збуту» Андрій Левицький.

У «Хмельницькгаз Збуті» завжди індивідуально розглядають кожен випадок та ставляться з розумінням до складних обставин сьогодення, тому і пропонують споживачам, які не можуть розрахуватися за блакитне паливо одразу, укладати договори реструктуризації боргів.

Однак необхідно пам'ятати, що від вчасної сплати за використаний енергоресурс, залежить надійність та безперебійність газопостачання всієї області. Нагадаємо, «Хмельницькгаз Збут» вже більше п’яти років працює на регіональному енергетичному ринку та завжди надійно виконує свої зобов’язання.

14:55 / 19 листопада 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події