«Миколаївгаз» передав до суду понад 130 справ щодо стягнення боргів за доставку газу

В жовтні 2020р 33 тис клієнтів АТ «Миколаївгаз», які мають заборгованість за розподіл газу, отримали досудові попередження.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Сума їх заборгованості складала близько 13,5 млн гривень. Частина боржників (23%) одразу сплатили борг за доставку газу. А в 132 випадках справи дійшли до суду.

Сума стягнень складає понад 340 тис. гривень. Робота в цьому напрямку продовжується.

«Ми постійно намагаємось пояснити нашим споживачам, що своєчасна оплата за доставку газу є запорукою безаварійного газопостачання в їх домівки.  Це їх інвестиція в свою безпеку і комфорт. І все, що ми робимо, направлене саме на забезпечення цього комфорту та безпеки.  Ми щодня працюємо для того, щоб газ безперебійно доставлявся до кожного з нашого клієнта. А для утримання системи в робочому стані, підтримку належного тиску в мережах (а це близько 9 тис. км газопроводів, 305 газорегулюючих пунктів та понад 1,5 тис. ШРП), потрібні кошти», - пояснює ситуацію комерційний директор «Миколаївгазу» Віталій Нестеренко.

Проблема заборгованості за розподіл газу для «Миколаївгазу» стоїть дуже гостро, адже саме ці кошти є основним джерелом фінансування діяльності газорозподільної компанії.

Підприємство спрямовує їх на утримання аварійно-диспетчерської служби, закупівлю паливно-мастильних матеріалів, необхідного технічного оснащення служб, придбання матеріалів для здійснення ремонтів та реконструкції газорозподільної системи області для її справного безаварійного функціонування.

Сюди також входить оплата праці робітників, податки та багато іншого. Нажаль, ускладнює ситуацію ухвалений Урядом мораторій на відключення споживачів від газопостачання за борги.

Тож, у «Миколаївгазу» немає іншого виходу, як звертатись до суду з позовами про стягнення заборгованості. У газорозподільній компанії також зазначають, що недоотримання коштів тягне за собою неповне виконання намічених планів з ремонту та реконструкції газової системи.

Тож накопичені борги одиниць можуть стати загрозою безпеки тисяч інших споживачів. «Миколаївгаз» не може цього допустити, тому змушений подавати на боржників до суду.

Варто зазначити, що окрім суми боргу споживачу доведеться сплатити судовий збір, а в разі примусового стягнення заборгованості, ще й виконавчі витрати. Також можлива втрата субсидії (для тих, хто отримує державну допомогу), а в окремих випадках – заборона виїзду за кордон.

Тож аби уникнути додаткових фінансових витрат, забезпечити свою безпеку та комфорт від отримання газу, «Миколаївгаз» рекомендує не чекати судового рішення та сплачувати за доставку газу вчасно – щомісяця до 20 числа.

Якщо у споживача через певні обставини немає можливості вчасно оплатити за послуги, він може написати заяву на реструктуризацію боргу.

17:12 / 9 грудня 2020

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події