Клієнти «Запоріжгазу» заборгували 10 млн грн за доставку газу

У зв’ яку з тим, що борг споживачів перед АТ «Запоріжгаз» сягнув майже 10 млн. грн, компанія примусово стягуватиме вказану заборгованість в судовому порядку.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Майже 80 тис попереджень вручено особисто боржникам, які взагалі не сплачували за послугу доставки газу або припинили сплачувати після першого кварталу цього року. Вже скеровано до суду 300 позовних заяв про примусове стягнення, які потім будуть направлені до приватного виконавця.

«На сьогоднішній день загальна сума боргу за доставку газу від початку року складає майже 10 млн грн. Якщо споживачі протягом кількох місяців не сплачують послугу доставки газу і не пишуть заяву на реструктуризацію боргу, вони мають всі шанси сплатити цю послугу в судовому порядку», - розповідає комерційний директор «Запоріжгазу» Антон Кій.

Послугу доставки газу потрібно сплачувати вчасно до 20 числа кожного місяця. Якщо споживач не може вчасно сплачувати за послуги газорозподільній компанії, він може написати заяву на реструктуризацію боргу і сплачувати його частинами. Але ні в якому разі не можна ігнорувати борг та досудові попередження. Адже якщо справа дійде до суду, це потягне за собою додаткові фінансові витрати.

Сума боргу, судовий збір 2,1 тис грн. та 10% від суми боргу – такі витрати несуть боржники, чиї справи передали до суду. Також субсидіанти втрачають субсидію.

В умовах карантину компанія змушена застосовувати примусові методи стягнення заборгованості.

Брак коштів через борги споживачів тягне за собою неповне виконання намічених планів з ремонту та реконструкції мережі газопостачання.

Адже кошти за доставку газу включають в себе витрати на забезпечення роботи аварійно-диспетчерської служби, закупівлю паливно-мастильних матеріалів, необхідного технічного оснащення служб, придбання матеріалів для здійснення ремонтів та реконструкції газорозподільної мережі, а також безперебійного газопостачання в опалювальний сезон.

12:05 / 5 січня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події