Борги клієнтів «Миколаївгазу» за розподіл газу сягнули майже 43 млн грн

У березні борг побутових споживачів АТ «Миколаївгаз» за розподіл природного газу склав 42,5 млн. гривень.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

«Миколаївгаз» наголошує на необхідності своєчасної оплати за послуги з розподілу газу, а саме – до 20 числа кожного місяця. Вчасна та повна оплата дозволяє підприємству забезпечити безаварійне та безперебійне газопостачання у регіоні. Газорозподільна компанія із розумінням ставиться до клієнтів, які не мають змоги оплатити послугу з розподілу.

У такому випадку закликає звертатися до 104.uа Клієнтського простору із заявою про реструктуризацію боргу. Якщо споживач накопичуватиме борги, «Миколаївгаз» буде вимушено звертатись до суду для стягнення заборгованості.

У разі несплати боржник може втратити субсидію, а після закінчення карантину буде відключений від газопостачання.

«Введений урядом мораторій на нарахування пені, штрафів та відключення газу через заборгованість під час карантину деякі споживачі сприйняли як можливість взагалі не сплачувати за доставку газу. Цього року ми вже надіслали близько 40 тисяч попереджень про наявність заборгованості й необхідність її погасити. Якщо споживачі не вирішать це питання найближчим часом, компанії доведеться стягувати накопичені борги через суд», - повідомив комерційний директор «Миколаївгазу» Віталій Нестеренко.

Борг клієнтів за отримані послуги з розподілу газу є причиною значних фінансових труднощів, які наразі переживає підприємство, адже плата споживачів за розподіл газу – основне джерело фінансування роботи «Миколаївгазу».

З цих коштів виплачується зарплата працівникам, реалізовується інвестиційна програма, закуповуються виробничі матеріали, технічне обладнання, інструментарій, утримується аварійна служба 104 та багато іншого. Зросла заборгованість за розподіл газу і з боку теплопостачальних підприємств.

У 2021 рік ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» увійшло з боргом у 24 млн. гривень, а Миколаївська ТЕЦ – в 11 млн. гривень. «Миколаївгаз» неодноразово звертався до органів місцевої влади з проханням сприяти виходу з цієї ситуації, але досі питання не вирішено. За підрахунками компанії, якщо тенденція з накопичення боргів зберігатиметься, загальний дефіцит коштів на кінець року складе понад 120 млн. гривень.

«Компанія вже відчуває труднощі, пов’язані з плинністю кадрів. Якщо більшість висококваліфікованих фахівців звільниться, газову систему стане нікому обслуговувати. А це роботи підвищеної небезпеки, які потребують глибоких знань, високого професіоналізму, значного досвіду та досконалих навичок. У ситуації з боргами, що склалася, можуть бути дуже негативні наслідки, адже два постулати «Миколаївгазу» - безаварійне та безперебійне газопостачання – знаходяться під загрозою, як і початок наступного опалювального сезону», - розповідає головний інженер «Миколаївгазу» Олексій Рубський.

«Миколаївгаз» звертається до всіх споживачів газу з проханням вчасно та у повному обсязі сплачувати за розподіл газу, адже це їх пряма інвестиція у свій комфорт та безпеку.

16:13 / 23 березня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події