Запаси газу в українських ПСГ перевищили 28 млрд куб м
Запаси природного газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) 30 вересня перевищили позначку у 28 млрд куб м і становили 28,05 млрд куб м. Про це стало відомо з оперативних даних АТ «Укртрансгаз» (УТГ).
Таким чином українські ПСГ заповнені на 91%, що є рекордним показником за останні роки. Протягом останнього тижня закачування газу коливалося у діапазоні 74-78 млн куб м на добу.
На відповідну дату минулого року в українських ПСГ знаходилося 20,43 млрд куб м газу, що на 37% менше, ніж цього року. За перші 9 місяців 2020р в українські ПСГ було закачано 12,3 млрд куб м газу, що на 5% (550 млн куб м) більше, ніж минулого року.
Укртрансгаз» змінив алгоритм публікації даних по заповненню ПСГ. Зокрема, окремо УТГ окремо виділив газ для довгострокового зберігання – 4,662 млрд куб м, який не планується відбирати до 2022р.
Дашавське, Богородчанське та Кечигівське ПСГ повністю заповнені, тому надалі закачувати газ до них не планується. Олишівське, Краснопопівське та Вергунське ПСГ (на тимчасово окупованій території) також не планується наповнювати. Таким чином вільний обсяг, який доступний для закачування газу, станом на 30 вересня становить 2,15 млрд куб м або 7% від загальної місткості ПСГ.
Європейські ПСГ станом на кінець вересня у середньому заповнені на 95% і зберігають близько 108 млрд куб м газу, не враховуючи 28 млрд куб м в українських ПСГ. В останні декілька днів (28-29 вересня) відбір газу з ПСГ у Європі перевищує обсяги закачування, що пояснюється різким похолоданням протягом тижня.

