Уряд схвалив Нацплан дій з енергоефективності до 2030р

Кабінет Міністрів України схвалив Національний план дій з енергоефективності до 2030 року. Необхідний обсяг інвестування за планом становить 56 млрд євро.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні 29 грудня, з урахуванням техніко-юридичних правок.

Також, Кабмін розпорядився кожні три роки, починаючи з 2023р, Міністерству енергетики та Держенергоефективності переглядати Національний план та розробляти та передавати Кабміну проєкти трирічних планів заходів з енергоефективності. Міністерства, центральні та місцеві органи влади мають щорічно до 31 березня надавати Держенергоефективності інформацію про стан виконання заходів з енергоефективності та енергозбереження.

Скорочення викидів вуглецю передбачається щорічно на 56,6 млн тонн.

Зокрема, в пояснювальній записці до проєкту розпорядження вказано, що план не потребує додаткового фінансування з державного та місцевих бюджетів, основними джерелами фінансування будуть кошти бенефіціарів, міжнародних фінансових організацій та приватні інвестиції енергосервісних компаній.

Як зазначили в Кабміні, для підготовки плану була застосована лінійна динамічна оптимізаційна модель TIMES-Україна, що розроблена «Інститутом економіки та прогнозування НАН України». За результатами моделювання передбачено у 2030р за енергоефективним сценарієм скорочення споживання енергії відносно базового спценарію на 22,3% (первинна енергія) та на 17,1% (кінцева енергія).

 

Також, проєктом плану визначено, що у 2030р первинне та кінцеве споживання енергії в Україні не повинне перевищувати 91468 тис тон та 50446 тис тон нафтового еквіваленту відповідно.

«Держенергоефективності, у тому числі, працює над механізмами стимулювання енергоефективності, тому що ми намагаємося підготувати вітчизняний бізнес до виклику CBAM, того «карбонового бар'єру», який Європа вже зводить до імпорту вуглецевмісної продукції. Енергоефективність, я сподіваюсь, стане глобальним лейтмотивом наступного року», - зазначив Валерій Безус, голова Держенергоефективності.

13:59 / 29 грудня 2021

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події