«Укренерго» планує у грудні провести перше тестове випробування програмного забезпечення для роботи нового ринку

НЕК «Укренерго» планує у грудні 2018р провести перше тестове випробування програмного забезпечення для організації роботи балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг із залученням інших гравців ринку, тобто генеруючих компаній, постачальників та ін. Про це повідомив заступник директора компанії з розвитку ринку та ІТ-напрямку Андрій Немировський.

«Тестування перших модулів ми плануємо починати у грудні. Це вимога закону, і наш план саме таким чином і влаштований. Друга частина тестування буде проходити в лютому… Контракт (з розробниками програмного забезпечення, компаніями IP Systems, Smart Tech та Siemens – ред.) був підписаний 19 липня, тобто пройшов місяць як він підписаний, у нас є певні господарські питання, але ми рухаємось згідно плану та тих строків, які були визначені законом», - сказав він.

За словами Немировського, поступово будуть проведені випробування різних модулів програмного забезпечення, які забезпечать роботу різних сегментів ринку, в тому числі, наприклад, балансуючого ринку, після чого буде проведене тестування одночасної роботи всіх сегментів. «Буде великий тестовий період для повноцінного функціонування ринку, я думаю він почнеться у березні-квітні, щоб до травня ми пройшли тестування, виправити певні неточності і, починаючи із середини червня, ми були повністю готові до запуску, щоб запустили нову модель з 1 липня», - додав топ-менеджер «Укренерго».

Немировський також повідомив, що до такого тестування буде залучена велика генерація, постачальники, які мають довгострокові контракти з генерацією, компанії, які зможуть забезпечити первинне, вторинне та третинне регулювання.

«Це можуть бути великі споживачі, наприклад, заводи, які можуть без шкоди для виробничого процесу на 15-20 хв припинити споживання. Це вторинний резерв. Таким чином, сторона попиту зможе прийняти участь у балансуванні. Ми будемо сертифікувати таких гравців, перевіряти їх можливості. Також може приймати участь побутовий споживач, але через агрегатор», - зазначив Немировський, додавши, що агрегатор буде представляти собою компанію, яка об’єднає досить велику кількість домогосподарств-користувачів потужної електротехніки (бойлерів, кондиціонерів, насосного обладнання) та зможе забезпечити комфортне для споживачів та необхідне для оператора енергосистеми зниження рівня навантаження у пікові періоди споживання.

«В Україні таке регулювання має величезний потенціал. Ми провели аналіз та отримали інформацію, що в 2015-2017рр в Україну було імпортовано бойлерів загальною потужністю 2 ГВт. Вони десь же розміщені», - сказав Немировський. Відповідаючи на питання, яку мінімальну потужність має мати сукупність споживачів, щоб стати учасником балансуючого ринку, він зазначив, що це має бути потужність, починаючи від 1 МВт. «Я бачу це – від 1 МВт, тобто це 500 бойлерів… Це (робота компаній-агрегаторів та участь у балансуванні побутового споживача – ред.) новий сегмент бізнесу, ці комірки пусті», - додав він.

15:50 / 22 серпня 2018

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події