«Укренерго» планує у грудні провести перше тестове випробування програмного забезпечення для роботи нового ринку

НЕК «Укренерго» планує у грудні 2018р провести перше тестове випробування програмного забезпечення для організації роботи балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг із залученням інших гравців ринку, тобто генеруючих компаній, постачальників та ін. Про це повідомив заступник директора компанії з розвитку ринку та ІТ-напрямку Андрій Немировський.

«Тестування перших модулів ми плануємо починати у грудні. Це вимога закону, і наш план саме таким чином і влаштований. Друга частина тестування буде проходити в лютому… Контракт (з розробниками програмного забезпечення, компаніями IP Systems, Smart Tech та Siemens – ред.) був підписаний 19 липня, тобто пройшов місяць як він підписаний, у нас є певні господарські питання, але ми рухаємось згідно плану та тих строків, які були визначені законом», - сказав він.

За словами Немировського, поступово будуть проведені випробування різних модулів програмного забезпечення, які забезпечать роботу різних сегментів ринку, в тому числі, наприклад, балансуючого ринку, після чого буде проведене тестування одночасної роботи всіх сегментів. «Буде великий тестовий період для повноцінного функціонування ринку, я думаю він почнеться у березні-квітні, щоб до травня ми пройшли тестування, виправити певні неточності і, починаючи із середини червня, ми були повністю готові до запуску, щоб запустили нову модель з 1 липня», - додав топ-менеджер «Укренерго».

Немировський також повідомив, що до такого тестування буде залучена велика генерація, постачальники, які мають довгострокові контракти з генерацією, компанії, які зможуть забезпечити первинне, вторинне та третинне регулювання.

«Це можуть бути великі споживачі, наприклад, заводи, які можуть без шкоди для виробничого процесу на 15-20 хв припинити споживання. Це вторинний резерв. Таким чином, сторона попиту зможе прийняти участь у балансуванні. Ми будемо сертифікувати таких гравців, перевіряти їх можливості. Також може приймати участь побутовий споживач, але через агрегатор», - зазначив Немировський, додавши, що агрегатор буде представляти собою компанію, яка об’єднає досить велику кількість домогосподарств-користувачів потужної електротехніки (бойлерів, кондиціонерів, насосного обладнання) та зможе забезпечити комфортне для споживачів та необхідне для оператора енергосистеми зниження рівня навантаження у пікові періоди споживання.

«В Україні таке регулювання має величезний потенціал. Ми провели аналіз та отримали інформацію, що в 2015-2017рр в Україну було імпортовано бойлерів загальною потужністю 2 ГВт. Вони десь же розміщені», - сказав Немировський. Відповідаючи на питання, яку мінімальну потужність має мати сукупність споживачів, щоб стати учасником балансуючого ринку, він зазначив, що це має бути потужність, починаючи від 1 МВт. «Я бачу це – від 1 МВт, тобто це 500 бойлерів… Це (робота компаній-агрегаторів та участь у балансуванні побутового споживача – ред.) новий сегмент бізнесу, ці комірки пусті», - додав він.

15:50 / 22 серпня, 2018

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події