Румунія знешкодила морський дрон із вибухівкою біля проєкту Neptun Deep
Румунські військові 20 серпня знешкодили морський дрон із вибухівкою поблизу платформи Neptun Alpha, яка входить до інфраструктури газового проєкту Neptun Deep у Чорному морі, повідомило Міністерство національної оборони Румунії.
Дрон, що дрейфував у виключній економічній зоні Румунії приблизно за 80 морських миль (148 км) на схід від Констанци, близько 06:28 помітив екіпаж торговельного судна.
До району направили два винищувачі F-16. Один із них відкрив вогонь із бортової гармати та уразив ціль, однак не знищив її повністю. Після цього група розмінування Військово-морських сил Румунії, яка прибула на судні берегової охорони, остаточно знешкодила апарат. Перевірка підтвердила наявність вибухового заряду.
Походження дрона офіційно не встановлено. Водночас в.о. міністра оборони Румунії Раду Міруце заявив, що українська сторона підтвердила: апарат не належав Силам оборони України.
Це вже другий подібний інцидент у районі Neptun Deep у серпні. 11 серпня румунські військові знищили два БпЛА типу Gerbera, які дрейфували у воді поблизу проєкту.
Neptun Deep розробляють OMV Petrom та державна Romgaz, які володіють по 50% проєкту. Оцінювані видобувні ресурси становлять близько 100 млрд куб м газу, інвестиції в розробку — до €4 млрд. Початок видобутку заплановано на 2027 р.
