«Укренерго» має стати не лише сертифікованим, але й фінансово «здоровим» оператором – Energy Community

НЕК «Укренерго» має стати не лише сертифікованим і незалежним системним оператором, але й фінансово «здоровою» компанією для подальшої інтеграції України в ENTSO-E.

Таку думку 20 квітня у відповідь на питання кореспондента ExPro висловив заступник директора Секретаріату Енергетичного співтовариства Дірк Бушле під час конференції «Перехід від «зеленого» тарифу до ринкових умов», яку організувала Українська вітроенергетична асоціація.

«Ми однозначно маємо провести анбандлінг та сертифікувати «Укренерго», але також ми маємо зробити «Укренерго» фінансово життєздатним», - сказав він.

За словами Бушле, на сьогодні «Укенерго» страждає від покладених на компанію обов’язків зі сплати вартості електроенергії з ВДЕ, частка якої в тарифі на передачу вже сягає 60%. Бушле додав, що ці розрахунки можуть проходити через системного оператора.

«Це не має бути частиною тарифу на передачу, оскільки не всі споживачі сплачують цей тариф, навіть, згідно закону. «Укренерго» показує нам інформацію про неплатежі для підтримки «зеленої» енергетики. Це нездорова ситуація, яка має бути вирішена», - сказав представник Energy Community.

За словами Бушле, «Укренерго» має бути не лише незалежним, але й фінансово «здоровим».

«Нещодавно прийнятий закон – це важливий крок вперед та велике підґрунтя для анбандлінгу та сертифікації, але ми маємо вивчити його в деталях», - додав Бушле.

Як повідомляло агентство ExPro, 15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №3364-1-д про сертифікацію оператора системи передачі НЕК «Укренерго», який сприяє інтеграції ОЕС України до ENTSO-E.

Внесені зміни дозволяють сертифікувати «Укренерго» згідно моделі ISO, яка передбачає, що оператор системи передачі користується майном, яке забезпечує цілісність об’єднаної енергетичної системи України та диспетчерське (оперативно-технологічне) управління, магістральні та міждержавні електричні мережі при цьому зазначене майно залишається у власності держави.

12:19 / 20 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події