Україна розглядає імпорт антрациту з ПАР та Австралії в невеликих обсягах

Україна розглядає можливість імпорту антрациту з Південної Африки та Австралії, в невеликих обсягах, для забезпечення стабільної роботи енергетичної системи під час опалювального сезону. 

Про це повідомив Володимир Кудрицький, голова правління НЕК «Укренерго» під час брифінгу про підготовку до зими.

«Пріоритет надано вугіллю внутрішнього видобутку, ключова роль у державних шахт. Якщо вдасться максимізувати видобуток всередині країни, наростити його до середини жовтня, до цілком можливо, що обсяги імпорту будуть або нульовими, або мінімальними. Щодо можливих джерел постачання, якщо ми говоримо про антрацит, який в Україні не видобувається, то його основними виробниками є ПАР, частково – Австралія… Це основні країни, з яких розглядається постачання», - вказав Кудрицький під час брифінгу.

Також, очільник «Укренерго» додав, що доставка антрациту може відбуватися наземними шляхами, обсяги поставок невеликі.

Нещодавно в Міністерстві енергетики заявляли про необхідність переходу ряду ТЕЦ з антрациту на газове вугілля. 

Нагадаємо, що оператор системи передачі НЕК «Укренерго» надасть безвідсоткову позику державному підприємству «Укрвугілля» до 2,5 млрд грн на закупівлю вугілля для проходження наступного опалювального сезону.

Також, Кудрицький повідомив, що «Укренерго» отримало понад 700 млн грн доходу від розподілу пропускної спроможності для експорту до ЄС. Зокрема, напрями використання цього доходу будуть розширені.

«Базово ці доходи (ред. - від перетину) повинні були б використовуватись в розбудову міждержавних ліній електропередач. Зараз інші пріоритети, необхідно сконцентрувати всі зусилля, в тому числі і фінансові ресурси, щоб українська енергосистема успішно пройшла наступну зиму», - вказав Кудрицький.

Доходи ПрАТ "НЕК "Укренерго" від розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів

12:49 / 1 серпня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події