«Укренерго» профінансує закупівлю вугілля для проходження ОЗП

Оператор системи передачі НЕК «Укренерго» надасть безвідсоткову позику державному підприємству «Укрвугілля» до 2,5 млрд грн на закупівлю вугілля для проходження наступного опалювального сезону.

Про це повідомив голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький у своєму Facebook, з посиланням на постанову Уряду. 

«Уряд прийняв рішення, яке дозволить накопичити на складах електростанцій необхідний обсяг до початку осінньо-зимового періоду. … «Укренерго» надасть безвідсоткову позику ДП «Укрвугілля» у розмірі до 2,5 млрд грн на закупівлю палива, яке взимку під контролем Міненерго зможуть купити ТЕС, які матимуть дефіцит вугілля. Джерело для фінансування позики має визначити Регулятор, а перевага у закупівлі палива надаватиметься вугіллю вітчизняного виробництва», - вказав Кудрицький.

«До спеціальних обов’язків належить надання оператором системи передачі цільової безвідсоткової поворотної допомоги державному підприємству «Укрвугілля» на суму, яка необхідна для придбання вугільної продукції в обсязі до 1 млн. тонн за ринковою ціною, але не більш як 2,5 млрд. гривень, для потреб виробників електричної енергії, які у своєму складі мають теплоелектростанції та теплоелектроцентралі, з метою забезпечення безпеки постачання електричної енергії», - йдеться в тексті постанови «Про покладення спеціальних обов’язків на оператора системи передачі для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії».

Як додав очільник системного оператора, доходи від продажу доступу до міждержавних інтерконекторів країна може використати на підготовку до зими та відновлення інфраструктури.

Позику ДП «Укрвугілля» має повернути не раніше 1 червня 2023-го року. 

Як повідомлялося раніше, Кабінет Міністрів України поставив за мету накопичити щонайменше 2 млн тонн вугілля перед ОЗП.

«Видобуток вугілля на державних шахтах впав на третину. Але має альтернативні варіанти і тому на початок опалювального сезону обсяг вугілля на складах розраховуємо довести до щонайменше 2 млн тонн», - вказує Шмигаль, додавши, що максимальний показник, який, можливо, вдасться накопичити – це 3 млн тонн. Станом на 15 липня, запаси вугілля на складах вже досягли 1,5 млн тонн.

11:16 / 29 липня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події