ТБ «УЕБ» спільно з «Укртрансгазом» запустили торгівлю газом в ПСГ

ТБ «Українська енергетична біржа» (УЕБ) разом з Оператором газосховищ АТ «Укртрансгаз» (УТГ) запустили торгівлю природним газом у ПСГ шляхом купівлі-продажу короткострокових стандартизованих продуктів. Про це повідомляє прес-служба УЕБ.

Торгівля буде здійснюватися в секції короткострокового ринку природного газу ТБ «УЕБ». Взяти участь у торгах можуть замовники послуг зберігання, що отримали доступ до торгів в установленому ТБ «УЕБ» порядку.

Газ в ПСГ буде торгуватися у вигляді короткострокових стандартизованих продуктів в Енергетичній торговій платформі ТБ «УЕБ» в режимі двостороннього зустрічного аукціону (continuous trading). Угоди укладаються шляхом метчінгу, а їх виконання здійснюється з допомогою клірингової системи біржі, що інтегрована з системами оператора газосховищ та банку в т.ч. за рахунками ескроу.

Перед початком торгів учасники вносять гарантійні внески у розмірі 3% від вартості заявки (забезпечення підписання угод та підтвердження торгових сповіщень), а покупці вносять 100% вартості товару на свій рахунок ескроу. Біржа обмінюється інформацією з оператором газосховищ щодо замовників послуг зберігання (наявність природного газу, розподіленого робочого обсягу тощо). Після торгів ТБ «УЕБ» направляє торгові сповіщення УТГ, а після їх підтвердження здійснює розрахунки між сторонами.

УЕБ запрошує всіх учасників пройти акредитацію та долучатися до торгів природним газом в ПСГ на короткостроковому ринку. Учасники, що вже мають доступ до короткострокового ринку ТБ «УЕБ» зможуть отримати доступ за спрощеною процедурою.

12:09 / 5 квітня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події