Поліція підозрює «Краматорськтеплоенерго» в закупівлі російського антрациту за завищеними цінами

Національна поліція в Донецькій обл підозрює ТОВ «Краматорськтеплоенерго» в закупівлі антрациту з РФ за завищеною вартістю у словацької компанії E.Connect S.R.O. Про це йдеться в тексті ухвали Краматорського міського суду Донецької обл від 23 серпня 2018р, текст якої опублікований в Єдиному реєстрі судових рішень.

23 серпня 2018р Краматорський міський суд Донецької обл розглянув клопотання Головного управління Національної поліції в Донецької обл про тимчасовий доступ до речей, що знаходяться у володінні ТОВ «Краматорськтеплоенерго» (компанія оператор Краматорської ТЕЦ, засновники КП «Міст» та кіпрська компанія «Хамачі Лімітед»). Дане клопотання було подане в рамках кримінального провадження по ст. 190 Кримінального кодексу України («Шахрайство»).

За даними слідчого, у 2017р менеджери «Краматорськтеплоенерго» шляхом шахрайства, заволоділи бюджетними коштами, уклавши угоди на поставку вугілля зі словацькою компанією E.Connect S.R.O. В серпні 2017р між ТОВ «Е. Коннект» (засновники - E.Connect S.R.O., Маріанна Данилів, Василь Данилів, Марєк Кухта) та «Краматорськтеплоенерго» (в якості покупця) був укладений договір на поставку антрациту, видобутку російської компанії ВАТ «Донуголь», обсягом 21 тис т на загальну суму $1,827 млн (середня ціна $87/т). Строк поставки – жовтень-листопад 2017р.

Слідчі надали суду висновок дослідження Державної фіскальної служби, в якому зазначалося, що «Краматорськтеплоенерго» придбало вугілля за завищеною вартістю, чим, можливо, нанесло збитки місцевому бюджету м. Краматорськ (один із засновників «Краматорськтеплоенерго» являється комунальне підприємство Краматорська - «Міст») у розмірі 117,8 млн грн.

«Висновком аналітичного дослідження ГУ ДФС у Донецькій обл… встановлено, що внаслідок придбання вугілля за завищеною вартістю посадовими особами ТОВ «Краматорськтеплоенерго» у період з 01.01.2017 по 31.12.2017 були здійснені дії по протиправному витрачанню коштів місцевого бюджету, чим, можливо, було нанесено шкоду у сумі 117,8 млн грн, та що може бути пов’язане з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних незаконним шляхом», - йдеться у тексті судової ухвали.

В червні 2018р слідчі звернулись до компанії-оператора Краматорської ТЕЦ з проханням надати копію договору на закупівлю вугілля, але отримали відмову. Для ведення подальшого розслідування, представники Нацполіції звернулися до суду з клопотання про надання доступу до згаданих документів. Краматорський міський суд Донецької обл прийняв ухвалу, якою клопотання поліції було частково задоволено та наданий тимчасовий доступ до контракту на поставку вугілля.

09:00 / 10 вересня 2018

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події