Поліція підозрює «Краматорськтеплоенерго» в закупівлі російського антрациту за завищеними цінами

Національна поліція в Донецькій обл підозрює ТОВ «Краматорськтеплоенерго» в закупівлі антрациту з РФ за завищеною вартістю у словацької компанії E.Connect S.R.O. Про це йдеться в тексті ухвали Краматорського міського суду Донецької обл від 23 серпня 2018р, текст якої опублікований в Єдиному реєстрі судових рішень.

23 серпня 2018р Краматорський міський суд Донецької обл розглянув клопотання Головного управління Національної поліції в Донецької обл про тимчасовий доступ до речей, що знаходяться у володінні ТОВ «Краматорськтеплоенерго» (компанія оператор Краматорської ТЕЦ, засновники КП «Міст» та кіпрська компанія «Хамачі Лімітед»). Дане клопотання було подане в рамках кримінального провадження по ст. 190 Кримінального кодексу України («Шахрайство»).

За даними слідчого, у 2017р менеджери «Краматорськтеплоенерго» шляхом шахрайства, заволоділи бюджетними коштами, уклавши угоди на поставку вугілля зі словацькою компанією E.Connect S.R.O. В серпні 2017р між ТОВ «Е. Коннект» (засновники - E.Connect S.R.O., Маріанна Данилів, Василь Данилів, Марєк Кухта) та «Краматорськтеплоенерго» (в якості покупця) був укладений договір на поставку антрациту, видобутку російської компанії ВАТ «Донуголь», обсягом 21 тис т на загальну суму $1,827 млн (середня ціна $87/т). Строк поставки – жовтень-листопад 2017р.

Слідчі надали суду висновок дослідження Державної фіскальної служби, в якому зазначалося, що «Краматорськтеплоенерго» придбало вугілля за завищеною вартістю, чим, можливо, нанесло збитки місцевому бюджету м. Краматорськ (один із засновників «Краматорськтеплоенерго» являється комунальне підприємство Краматорська - «Міст») у розмірі 117,8 млн грн.

«Висновком аналітичного дослідження ГУ ДФС у Донецькій обл… встановлено, що внаслідок придбання вугілля за завищеною вартістю посадовими особами ТОВ «Краматорськтеплоенерго» у період з 01.01.2017 по 31.12.2017 були здійснені дії по протиправному витрачанню коштів місцевого бюджету, чим, можливо, було нанесено шкоду у сумі 117,8 млн грн, та що може бути пов’язане з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних незаконним шляхом», - йдеться у тексті судової ухвали.

В червні 2018р слідчі звернулись до компанії-оператора Краматорської ТЕЦ з проханням надати копію договору на закупівлю вугілля, але отримали відмову. Для ведення подальшого розслідування, представники Нацполіції звернулися до суду з клопотання про надання доступу до згаданих документів. Краматорський міський суд Донецької обл прийняв ухвалу, якою клопотання поліції було частково задоволено та наданий тимчасовий доступ до контракту на поставку вугілля.

09:00 / 10 вересня, 2018

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події