Перерахунок ОГТСУ маржинальних цін є наслідком недосконалого механізму розрахунку базової ціни газу - Мизовець

Недосконалий механізм розрахунку базової ціни газу в Україні, який є основою формування маржинальних цін купівлі-продажу призвів до того, що ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) здійснив постфактум перерахунок січневих маржинальних цін купівлі та продажу природного газу, за якими відбуваються розрахунки за небаланси на ринку.

Про це в коментарі ExPro заявив Голова Асоціації «Газові трейдери України» Андрій Мизовець.

«Існує проблема нечітко виписаного механізму розрахунку базової ціни, яка є основою для формування маржинальних цін купівлі та продажу. Саме це і призвело до ситуації, коли ОГТСУ так вільно трактує законодавство. Його потрібно вдосконалювати, у тому числі і у ході діалогу з постачальниками», - зазначив він.

«Якби Оператор ГТС хоча б попередив учасників ринку ще на початку січня, що маржинальні ціни, які він щоденно публікує, є інформативними, то учасники ринку з розумінням поставилися б до цієї ситуації, відповідно скоригували б свою комерційну політику. А так, виходить, що постачальники виявилися не вартими уваги ОГТСУ?», - задався риторичним питанням голова профільної асоціації.

Він додав, що у ситуації, що склалась з можливим зниженням ціни на газ, що постачає Оператору ГТС НАК «Нафтогаз України» (рівень якої впливає на рівень маржинальних цін), може виникнути й питання недоотримання виручки державною компанією.

Асоціація «Газові трейдери України», до якої входять 37 компаній-постачальників природного газу, звернеться з листом до Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо офіційного трактування даної ситуації та її упередження в майбутньому, повідомив Мизовець.

17:09 / 12 лютого 2020

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події