Перерахунок ОГТСУ маржинальних цін є наслідком недосконалого механізму розрахунку базової ціни газу - Мизовець

Недосконалий механізм розрахунку базової ціни газу в Україні, який є основою формування маржинальних цін купівлі-продажу призвів до того, що ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) здійснив постфактум перерахунок січневих маржинальних цін купівлі та продажу природного газу, за якими відбуваються розрахунки за небаланси на ринку.

Про це в коментарі ExPro заявив Голова Асоціації «Газові трейдери України» Андрій Мизовець.

«Існує проблема нечітко виписаного механізму розрахунку базової ціни, яка є основою для формування маржинальних цін купівлі та продажу. Саме це і призвело до ситуації, коли ОГТСУ так вільно трактує законодавство. Його потрібно вдосконалювати, у тому числі і у ході діалогу з постачальниками», - зазначив він.

«Якби Оператор ГТС хоча б попередив учасників ринку ще на початку січня, що маржинальні ціни, які він щоденно публікує, є інформативними, то учасники ринку з розумінням поставилися б до цієї ситуації, відповідно скоригували б свою комерційну політику. А так, виходить, що постачальники виявилися не вартими уваги ОГТСУ?», - задався риторичним питанням голова профільної асоціації.

Він додав, що у ситуації, що склалась з можливим зниженням ціни на газ, що постачає Оператору ГТС НАК «Нафтогаз України» (рівень якої впливає на рівень маржинальних цін), може виникнути й питання недоотримання виручки державною компанією.

Асоціація «Газові трейдери України», до якої входять 37 компаній-постачальників природного газу, звернеться з листом до Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо офіційного трактування даної ситуації та її упередження в майбутньому, повідомив Мизовець.

17:09 / 12 лютого 2020

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події