Парламент планує запровадити компенсації для індустріальних парків

Верховна Рада України планує ввести компенсації (з держбюджету) для індустріальних парків: на вкладені інвестиції у створення виробництва – до 70% капітальних витрат, відсоткових платежів за кредитами – до 70%, приєднання до електромереж – 50%.

За відповідний законопроект у першому читанні 15 квітня проголосувало 260 народних депутатів.

Законопроектом запропоновано визначити об'єкти, які можуть розміщуватися в складі індустріального парку, а також встановити для них ряд пільг за рахунок держбюджету.

Зокрема, планується передбачити компенсацію керуючим компаніям і ініціаторам створення індустріальних парків 50% витрат на підключення та приєднання до електромереж.

Крім того, для учасників індустріальних парків запропоновано компенсувати до 70% процентних платежів по кредитах в залежності від частки експорту продукції власного виробництва в загальному доході від їх господарської діяльності;

Також передбачено ввести компенсацію за рахунок держбюджету інвестицій учасників індустріальних парків в створення виробництва протягом перших трьох років діяльності в розмірі до 70%, залежно від частки експорту продукціі.

При цьому серед об'єктів, які матимуть можливість розміщатися в складі індустріального парку, вказані: офіси керуючої компанії, фінансові установи, об'єкти маркетингу і реклами, заклади освіти, бізнес-кампуси, акселератори, фонди, компанії-резиденти, лабораторії з розвитку інноваційних технологій, виробничі будівлі та споруди, а також інші об'єкти.

Відповідно до законопроекту, Кабмін у тримісячний строк з дня набрання чинності Закону повинен:

розробити та затвердити план розташування індустріальних парків з урахуванням діючих індустріальних парків, включених до Реєстру індустріальних парків;

прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

13:19 / 16 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події