НКРЕКП перенесла розгляд питання про зобов’язання експортерів е/е сплачувати тариф на передачу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, перенесла розгляд питання про зобов’язання експортерів сплачувати тариф на передачу системному оператору НЕК «Укренерго». Відповідне рішення було прийняте 31 січня на засіданні комісії.

«Ми знімаємо з розгляду це питання, переносимо його. Зокрема тому, що Антимонопольний (комітет – ред.) сказав, що йому треба декілька днів щоб дорозглянути це питання… Це питання перенесене», - сказав голова комісії Валерій Тарасюк.

Голова регулятора також додав, що даним рішенням комісія не встановлює плату для експортерів, а лише виконує норми закону «Про ринок електроенергії». В той же час проти прийняття такого рішення виступили народні депутати від фракції «Батьківщина» Олексій Кучеренко та Михайло Волинець.

Як повідомляв ExPro, комісія планувала 28 січня розглянути зміни до Кодексу системи передачі та передбачити в цьому документі зобов’язання для експортерів електроенергії сплачувати тариф на передачу. Потім розгляд цього рішення був перенесений на 31 січня.

Коментуючи це питання, голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук заявляв, що експортери мають сплачувати тариф на передачу. 30 січня Секретаріат Енергетичного Співтовариства надіслав до комісії та АМКУ лист в якому рекомендував не приймати дане рішення, оскільки застосування плати (на думку Секретаріату) порушує законодавство Співтовариства.

За підсумками 2019р основним експортером електроенергії з України стали компанії енергохолдингу ДТЕК, їх доля становила 98,5%.

10:49 / 31 січня 2020

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події