Мінекоенерго визнало постачальника «останньої надії» банкрутом

Міністерство енергетики та захисту довкілля визнало, що ДПЗД «Укрінтеренерго», на яке з початку цього року було покладено обов’язки постачальника «останньої надії», на сьогодні являється банкротум у зв’язку з наявністю значної непогашеної дебіторської заборгованості. Таку заяву 1 жовтня під час наради з державними вугільними підприємствами зробив голова відомства Олексій Оржель.

Таку заяву 1 жовтня під час наради з державними вугільними підприємствами зробив голова відомства Олексій Оржель.

«Укрінтеренерго» - це вже банкрут, який генерує лише збитки» - сказав міністр, відповідаючи на пропозицію представника «Первомайськвугілля» зафіксувати мінімальну ціну на електроенергію для державних шахт та ввести мораторій на відключення вугледобувних підприємств до виходу цих компаній на рівень беззбитковості.

Як повідомляв ExPro, в грудні минулого року Кабмін визначив «Укрінтеренерго» як постачальника «останньої надії» (ПОН), в результаті чого протягом січня-березня 2019р підприємство було вимушене здійснювати поставку електроенергії ряду компаній з низькою платіжною дисципліною. За період січня-березня, споживачі ПОН неповністю розраховувалися за використану електроенергію та накопичували борги.

23 квітня заступник директора з питань функціонування ПОН «Укрінтеренерго» Олександр Мануйленко, повідомив, що заборгованість споживачів ПОН становила 1,39 млрд грн, в свою чергу, заборгованість «Укрінтеренерго» перед операторами систем розподілу становила 149 млн грн, перед «Енергоринком» - 661 млн грн, також підприємство за час виконання обов’язків ПОН накопичило 385 млн грн податкового боргу.

В середині червня 2019р керівництво «Укрінтеренерго» адресувало в Міненерговугілля та НКРЕКП листа, в якому заявило, що підприємство не зможе виконувати функції ПОН з 1 липня через скрутний фінансовий стан, втрату платоспроможності та арешти рахунків. За інформацією «Укрінтеренерго», станом на 3 червня 2019р, заборгованість споживачів перед ПОН склала 1056,21 млн грн, прострочені фінансові зобов'язання «Укрінтеренерго» на цю ж дату склали 894,37 млн грн.

11:57 / 1 жовтня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події