Литва готова до можливої провокації росії як відключення від BRELL – президент країни

Литва готова до можливої провокації зі сторони росії як відключення від спільного енергетичного кільця BRELL у відповідь на заборону транзиту підсанкційних товарів до Калінінградської області.

Про це повідомляє Reuters, з посиланням на слова президента Литви Ґітанаса Науседа.

«Ми готові до недружніх дій з боку росії (у відповідь), таких як відключення від системи BRELL», - вказував президент Литви.

Зокрема, в Reuters вказують, що минулого року Литва розширила електроенергетичний звʼязок з Польщею, для страхування на випадок, якщо росія відключить Литву від спільного енергетичного кільця.

Як повідомлялося раніше, Литва заборонила транзит товарів, що під санкціями Європейського Союзу, через свою територію до та з Калінінграда. У відповідь на це російськи чиновники, зокрема, секретар Ради безпеки рф Патрушев, пообіцяли контрзаходи, які «негативно вплинуть на населення Литви».

Як повідомлялося, 25 червня енергосистема Калінінграду проведе випробовування ізольованого режиму роботи, тест триватиме протягом 8 годин. Як вказують в операторі системи передачі Литви Litgrid, проведення ізольованого режиму в Калінінграді не матиме істотного впливу на стабільність електропостачання в Литві.

«Готуючись до синхронізації країн Балтії з континентальною Європою, як балтійським, так і калінінградським ОСП необхідно виконати ряд підготовчих робіт і випробувань, щоб підготувати свої системи до майбутніх змін», - вказують в Litgrid.

Після синхронізації країн Балтії з Європою Калінінградська енергосистема працюватиме в острівному режимі.

В ExPro повідомляли, що оператори системи передачі країн Балтії (Litgrid у Литві, Augstprieguma tikls у Латвії та Elering в Естонії) планують не використовувати резервні потужності з росії для балансування власної енергосистеми. Для управління балансом оператори балтійської системи відтепер використовуватимуть лише резервні потужності, розташовані в країнах Європейського Союзу – Польщі та скандинавських країн.

«Враховуючи зростаючі труднощі розрахунків з банками для мереж «Інтер РАО», а також призупинення співпраці з «Інтер РАО» компанією Nord Pool через фінансові ризики, оператори ОС Балтії погодилися припинити закупівлю балансової електроенергії у «Інтер РАО» з 1 червня, щоб виключити необхідність здійснення платежів російській компанії», — пояснює Гатіс Джунхан, член правління AST, латвійського оператора системи передачі.

14:46 / 23 червня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події