Литовська компанія Modus Energy позивається до України в міжнародному арбітражі на €11,5 млн

Литовська компанія Modus Energy International B.V. звернулась до міжнародного арбітражу з позовом на державу Україна через ретроспективне зниження «зелених тарифів», сума позовних вимог оцінюється в щонайменше €11,5 млн.

Про це йдеться в пояснювальній записці до проєкту розпорядження Кабінету міністрів про дозвіл здійснення закупівель юридичних послуг Міністерством юстиції, який планують розглянути на засіданні 28 квітня.

«23 березня 2021 року Міністерство юстиції України отримало повідомлення про арбітраж від імені компанії «Modus Energy International B.V.» проти держава Україна відповідно до пункту 1 статті 10 та статті 22 Договору до Енергетичної Хартії (1994)...Сума позовних вимог за попередньою оцінкою становить не менше 11,5 млн євро», - йдеться в пояснювальній записці до проєкту розпорядження Кабміну.

У документі зазначено, що литовська компанія є єдиним акціонером трьох компаній-операторів СЕС – «Солар Залуква», «Болохівський Солар Парк 1» та «Болохівський Солар Парк 2».

Як вказано в пояснювальному документі до проєкту розпорядження, компанія-позивач не погоджується з зниженням «зеленого» тарифу (на 15%) та встановленням вимоги щодо повної оплати балансової вартості.

«Крім того, на думку Позивача, ДП «Гарантований покупець» примусило його дочірні компанії підписати Додаткову угоду до Договору купівлі-продажу шляхом здійснення погроз Позивачу (у випадку відмови підписання) розглядатиме це як ініціювання процедури розірвання Договору купівлі-продажу», - йдеться в документі від Міністерства юстиції.

Компанія-позивач просить трибунал визнати Україну такою, що порушила вимоги статей 10 (1), 22(1) Договору (1994) та стягнути з держави фінансові збитки, компенсацію, пов’язану з порушенням умов договору та всі судові витрати.

13:41 / 28 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події