Китайська BGP та польська GT вперше беруть учать в тендері на виконання 3D-сейсміки для УГВ

Компанія BGP (яка входить до китайської національної корпорації CNPC) і Geofizyka Torun (GT) (входить до польської групи компаній PGNiG) вперше подали пропозиції на участь в тендері АТ «Укргазвидобування» щодо закупівлі сейсморозвідувальних досліджень на Жемчужній ділянці Скиданівської площі за технологією 3D з очікуваною вартістю 128,15 млн грн (з ПДВ).

Зазначений тендер був оголошений в системі Prozorro 23 вересня 2021р, початок аукціону запланований на 5 січня 2022р. Строки надання послуг передбачені протягом 200 днів з дати підписання договору, не пізніше 16 березня 2023р.

Основне завдання робіт закупівлі – вивчення геологічної будови Жемчужної ділянки Скиданівської площі сейсморозвідкою 3D МВХ МСГТ з розміром біну не більше 25х25м, з метою подальшого виявлення нафтогазоперспективних об’єктів у відкладах середнього та нижнього карбону. 

Обсяг сейсморозвідувальних досліджень: технологічна площа орієнтовно становить 209 кв км; площа геологічного інтересу (площа повної кратності до проведення процедури міграції) становить 60 кв км.

Для виконання польових сейсморозвідувальних досліджень у Виконавця має бути наступне основне сейсморозвідувальне обладнання:

  • Цифрова багатоканальна сейсмічна станція для досліджень 3D МВХ МСГТ – не менше 1 одиниці.
  • Сейсмічних каналів та польового обладнання для досліджень 3D МВХ МСГТ– не менше кількості каналів для повної активної розстановки, помноженої на коефіцієнт 1,3 (не менше 10 816 груп геофонів);
  • Сейсмічні вібратори – не менше 5 од. При проведенні дослідно-методичних досліджень в програмі досліджень має бути передбачено відпрацювання досліджень з частотою збудження коливань 4 Гц або з нижньою частотою, вказаною в технічних характеристиках вібратора;
  • Ліцензоване програмне забезпечення.

Крім зазначених BGP та GT в закупівлі традиційно беруть участь 3 компанії: ТОВ «Сервіс Ойл» (Белоснефть), ТОВ «Вікоіл ЛТД» та ТОВ «Ентерпрайз ЛТД», котрі і є основними суперниками в аналогічних закупівлях УГВ.

Доречі 2 грудня 20121р були оголошені нові переможці в двох великих тендерах на замовлення сейсморозвідувальних досліджень за технологією 3D, в яких перемогу здобули: «Вікоіл ЛТД»  на Шебелинській площі за 375 млн грн, та «Сервіс Ойл» на Кегичівській площі за 103,39 млн грн.

Як відзначають спеціалісти з геофізики, раніше в Україну не заходили великі компанії, що якісно надають послуги сейсморозвідки, зокрема 3D-cейсміки, через відсутність достатніх об’ємів таких робіт в Україні, та не конкурентну вартість цих послуг в порівнянні з місцевими компаніями. Та останнім часом, на цьому ринку спостерігається пожвавлення, оскільки великі об’єми робіт пропонує в своїх тендерах  найбільша газовидобувна компанія «Укргазвидобування», крім того у зв’язку з стартом робіт на 7-ми УРП-ділянках, ця послуга також набула особливої актуальності і для приватних компаній цього сектору.

Відзначимо, нещодавно, ряд компаній з надання ГРР поповнила і українська компанія з групи «Західнадрасервіс» - «Георозвідка» - яка володіє необхідним сучасним обладнанням та штатом висококваліфікованих спеціалістів для якісного проведення робіт з 3D-cейсміки.

Довідка Expro

Geofizyka Torun (GT) є міжнародним геофізичним підрядником, який працює в Європі, Азії, Африці, Південній Америці та на Близькому Сході. Застосування сучасних рішень дозволяють компанії візуалізувати різноманітні розробки та зменшити ризики розвідки, а у разі наявних родовищ — інтенсифікувати видобуток, та обмежити інвестиційні ризики, пов’язані з будівництвом інфраструктури.

Компанія має досвід понад 55р та добру репутацію в індустрії розвідки і розвідки, включаючи безпечну та успішну оцінку завершення програми від лідерів галузі, зокрема PGNiG, ENI, ExxonMobil, Chevron, ConocoPhillips, Repsol, Sasol та Shell.

BGP входить в міжнародну енергетичну корпорацію China National Petroleum Corporation (CNPC), є однією з найбільших компаній у світі з геофізичних робіт, зокрема компанія надає широкий спектр геофізичних продуктів і послуг, була створена у 2002 році після злиття з шістьма іншими китайськими геофізичними підрозділами, зі штаб-квартирою в місті Чжуочжоу, провінція Хебей, неподалік від Пекіна.

В даний час BGP має 115 наземних сейсмотехнічних бригад, 9 бригад на мілководді та перехідних зонах, 8 екіпажів VSP та 21 бригаду без сейсморазведки, які працюють у 53 країнах. Операції проводяться в найрізноманітніших умовах місцевості, таких як гори, пустелі, лесові землі, гравійні рівнини, болота, джунглі, а також мілководдя та перехідні зони.

10:25 / 3 грудня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події