ФДМУ має пояснити неефективну підготовку обленерго до приватизації - депутат

Народний депутат Сергій Нагорняк викликатиме голову Фонду державного майна України Дмитра Сенниченко для пояснення перед комітетом Ради з питань енергетики та ЖКП, щодо неефективної підготовки державних операторів систем розподілу, так званих «обленерго», до приватизації восени 2021 р.

Про це 23 лютого повідомив нардеп під час прес-конференції агентства «Українські новини» - «Державні енергоактиви: прозора приватизація чи замовний продаж за копійки?».

«Я буду викликати перед нашим комітетом керівника фонду державного майна, для того щоб він дав пояснення, чому вони, як власник акцій цих підприємств, неефективно працюють. І хочу отримати від них пояснення, що відбувається по кожному «обленерго» конкретно», - сказав Нагорняк.

За його словами ФДМУ здешевлює активи державних «обленерго» перед їх приватизацією.

«Наскільки я розумію, зараз іде підготовча процедура до приватизації, робиться все можливе, щоб здешевити активи. Для того, аби показати непривабливість цих підприємств, що там відбуваються якісь дивні речі, для того аби восени уже продати завідомо відомим покупцям»,- повідомив нардеп.

На його думку, в цьому питанні недопрацьовують правоохоронні органи: «тим паче у нас їх в державі багато: ДБР, НАБУ, САП, нацполіція, генпрокуратора. Величезна кількість правоохоронних органів, які чомусь недопрацьовують».

Крім того, за словами Нагорняка, ФДМУ виступило ініціатором розірвання мирових угод, між ПрАТ «Азот» та «Черкасиобленерго», за якими «Азот» виплачував борги на користь «обленерго». За інформацією нардепа, наразі борги не погашаються вже майже рік.

При цьому, кошти від приватизації державних «обленерго» вже передбачені в надходження державного бюджету на 2021р.

11:58 / 23 лютого 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події