ДТЕК пропонує допустити імпортерів електроенергії на український ринок

Енергохолдинг ДТЕК на Раді Оптового ринку електроенергії буде ініціювати внесення змін до галузевого законодавства з метою створення умов для імпорту електроенергії в Україну, а саме забезпечення її можливості продажу на конкурентних умовах з тепловою генерацією (на ринку цінових заявок). Про це 6 лютого в коментарі для ExPro повідомив директор з регуляторних та правових питань холдингу Олексій Захарчук.

«Ми пропонуємо на ОРЕ розглянути питання та зробити зміни до діючих правил оптового ринку, внести зміни до ДЧОРЕ (Договір між членами оптового ринку електроенергії – ред.) та його додатків, якими надати імпортерам такі ж самі права та обов’язки, які є в українських виробників електроенергії. ДТЕК буде ініціювати це питання, будемо створювати робочі групи», - сказав він, додавши, що після прийняття рішень на Раді ОРЕ, запропоновані зміни до законодавства має погодити НКРЕКП та Антимонопольний комітет.

Відповідаючи на питання, з яким типом генерації варто прирівняти права імпортерів Захарчук зазначив, що імпортерам треба надати право конкурувати на ринку цінових заявок, тобто з ціновими пропозиціями блоків теплової генерації. Також Захарчук зазначив, що в майбутньому ДТЕК розгляне для себе можливість імпорту електроенергії.

«Якщо будуть ринкові стимули і будуть якісно зроблені всі документи, ми розглянемо цей варіант для себе. Якщо це буде для нас привабливо, ми також будемо приймати участь в цих торгах», - сказав він.

Як повідомляв ExPro, на даний момент Україна імпортує електроенергію у невеликих кількостях лише з Росії та Білорусі для живлення деяких прикордонних районів. Цю електроенергію закуповує ДП «Енергоринок». З комерційною метою імпорт не здійснюється.

11:41 / 7 лютого, 2019

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події