Ціни на газ досягли рекордного значення за останні два роки – майже 9 000 грн/тис куб м

Ціни на природний газ на українському ринку наприкінці п’ятниці 16 квітня досягли найвищих значень за останні два роки – з початку лютого 2019р. Газ у ціні впритул наблизився до 9 000 грн/тис куб м. Про це свідчать дані ExPro.

Так, наприкінці дня 16 квітня ресурс поточного місяця на українському ринку торгувався за цінами 8 900 – 9 000 грн/тис куб м (з ПДВ). Ціни на газ у ПСГ становили 8 850 – 9 000 грн/тис куб м (з ПДВ). В той же час, ресурс травня торгувався по 8 850 – 8 990 грн/тис куб м (з ПДВ).

Серед причин різкого зростання цін в Україні – ріст котирувань на європейських хабах, де ціни досягли трьох місячного максимуму. Газ у Європі дорожчає на фоні росту цін на емісію СО2, а також під впливом холодної, як для квітня, погоди. Запаси газу в європейських підземних сховищах продовжують знижуватися, ПСГ заповнені менш, ніж на 30% (у них зберігається близько 31 млрд куб м газу, що на 26 млрд менше, ніж минулого року).

Прогнози щодо скорочення поставок LNG до Європи влітку також сприяють росту цін. Очікується, що значна частина LNG буде направлено до Азії, як до преміального ринку. Пусті сховища на фоні скорочених поставок LNG можуть призвести до дефіциту газу у Європі.

Газ в Україні залишається дешевшим, ніж у Європі. Так, ресурс квітня у п’ятницю торгувався нижче, ніж спот у Європі приблизно на €1/MWh (400-500 грн/тис куб м), в той час як ресурс травня нижче, ніж ф’ючерси на €0,7/MWh (300 грн/тис куб м). Це призводить до того, що імпорт газу в Україну економічно недоцільний, оскільки потрібно платити ще і за транспортування газу до української ГТС. Враховуючи це, імпортери активно купують газ в українських видобувників, що також сприяє зростанню цін на природний газ на внутрішньому ринку.

Крім того, на ТБ «Українська енергетична біржа» 16 квітня ТОВ «ГПК «Нафтогаз Трейдинг» продало 19 млн куб м ресурсу травня за цінами 9 280 – 9 334 грн/тис куб м (з ПДВ) на умовах післяоплати протягом 10 днів. ТОВ «Рожнятівнафта» також реалізувало 200 тис куб м газу в ПСГ з передачею у квітні по 8 940 грн/тис куб м (з ПДВ) на умовах передоплати.

Повна та оперативна інформація щодо ситуації на українському ринку найперше доступна підписникам наших видань Отримувати повну та інформативну інформацію щодо ситуації на українському ринку природного газу ви зможете передплативши наші видання ExPro Daily Gas та ExPro Gas&Oil Weekly.

Більш детально поточна ситуацію на ринку природного газу в Україні, Європі та світі, а також тенденції і прогнози на майбутнє буде обговорюватися на Carpathian Oil & Gas Conference 2021. ExPro запрошує всіх бажаючих приєднуватися. Весь другий день конференції буде присвячено трейдингу енергопродуктів.

17:23 / 16 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події