«Астарта» пропонує надлишки газу власного імпорту по 11 000 грн/тис куб м

Агропромисловий холдинг «Астарта» пропонує для продажу обсяги газу, який поступає в Україну з європейського напрямку. Про це EXPRO повідомив керівник напрямку ТОВ «Астарта-Київ» Роман Кравець. За його словами, на цьому тижні компанія зробила пропозиції партнерам по ціні 11 000 грн/тис куб м.

За даними EXPRO, дві компанії холдингу «Інвестпромгаз» та «Агропромгаз» у вересні-грудні подали заявку на імпорт 15 млн куб м газу з Угорщини. Продавцем на кордоні виступив міжнародний трейдер AXPO TRADING. Розмитнення першого обсягу контракту обсягом 1,14 млн куб м відбулось наприкінці жовтня за ціною – $352,17/ тис. куб м.

«Це вже друга операція з постачання газу по імпорту «Астарти». Першу ми зробили в січні цього року – 5,3 млн куб м зі Словаччини. Протягом року ми робили закупівлі на українському ринку, формували фактичну наявність необхідних обсягів природнього газу в підземних сховищах для потреб цукрового виробництва, купували як імпортний ресурс, так і газ українських видобувних компаній. Наразі виникла можливість запропонувати споживачам на ринку власні надлишкові обсяги, які ми захеджирували по імпортим контрактам, і в яких нема потреби у власному споживанні», - повідомив Роман Кравець.

Детально про споживання, систему закупівель природнього газу, основну закупівельну політику холдингу в сфері енергоносіїв «Астарта», а також прогнози щодо розвитку українського ринку газу читайте згодом в інтерв‘ю EXPRO Gas&Oil керівника напрямку  ТОВ «Астарта-Київ» Романа Кравця.

Довідка EXPRO:

«Астарта-Київ» - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг бізнесмена  Віктора Іванчика. Основними напрямками бізнесу є виробництво цукру та супутньої продукції, зернових і  олійних культур, молока і м'яса, а також переробка сої і виробництво біогазу. Земельний банк - 250 тис. га. Підрозділи компанії розташовані в Полтавській,  Вінницькій, Житомирській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернігівській, Харківській та Черкаській областях. ТОВ «Астарта-Київ» виступає бенефіціаром ТОВ «Інвестпромгаз» та «Агропромгаз». В квітні 2017  року обидві компанії отримали ліцензію НКРЕКП на постачання природного газу.

16:26 / 1 листопада, 2018