«Волиньгаз» запустив водневі випробування ШГРП

На Волині почалися випробуваня шкафних газорегулюючих пунктів (ШГРП) виробництва РГК Продакшн для роботи із воднем.

На спецполігоні АТ «Волиньгаз» в Рожище фахівці проводять тестування трьох нових ШГРП та двох вузлів обліку газу від РГК Продакшн, в рамках програми сертифікації, необхідної для їх експорту.

Спеціалісти «Волиньгазу» під нагладом незалежних аудиторів перевіряють здатність ШГРП безвідмовно редукувати газоводневу суміш.

Для цього до газорозподільної системи спецполігону підключили регулююче обладнання РГК Продакшн та заповнили її сумішшю із 20% водню та 80% природного газу.

«За воднем – майбутнє. Ми знаємо, що в країнах Європи суміші водню із природним газом вже використовують в проектах із опалювання деяких житлових комплексів. Ми почали випробування українського газорегулюючого обладнання європейського зразка для відповідної сертифікації, яка підтвердить його готовність працювати з воднем. Випробування дадуть можливість оцінити здатність роботи обладнання на водневих сумішах різних концентрацій», - повідомив голова правління «Волиньгаз» Мирослав Коротя.

«Волиньгаз» уже понад рік проводить дослідження в сфері розподілу газоводневої суміші газорозподільними мережами. Компанія бере участь у водневих дослідженнях РГК у рамках європейської ініціативи Green Deal.

Мета цього проекту – підготувати газорозподільні мережі до редизайну із можливостю роботи з чистиви видами енергії, зокрема, воднем. Завдяки «Волиньгазу» Волинь увійшла до п’ятірки областей, де створені водневі полігони (це також Житомирська, Івано-Франківська, Дніпропетровська та Харківська).

17 працівників компанії «Волиньгаз» торік пройшли навчання та атестацію щоб отримати допуск до роботи з газоводневими сумішами.

Досліди РГК допоможуть з’ясувати чи достатньо герметичні газові мережі для транспортування водню, оскільки щільність цього хімічного елемента менша, ніж природного газу.

«Наразі сам процес відбувається злагоджено, без збоїв. За результатами випробувань ми зробимо висновки, важливі для експлутації мереж, як працювати з газоводневими сумішами. І висновки щодо того, який кінцевий продукт ми зможемо створити для нашого споживача», - підсумував технічний директор «Волиньгазу» Дмитро Кукоба.

16:44 / 14 вересня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події