Зниження ціни на електроенергію для населення призведе до нарощування боргів на ринку - «ЙЕ Енергія»

Можливе зниження ціни на електроенергію для населення з діючого рівня 1,68 грн/кВт-год до нижчого показника, яке на сьогодні обговорюється як проект рішення уряду, призведе до нарощування боргів ДП «Гарантований покупець», недофінансування витрат або мережевих компаній, або постачальників, або генеруючих компаній та затримає розвиток ринку загалом.

Таку думку 10 серпня в коментарі для агентства ExPro висловив керівник проекту «Електроенергія» компанії «ЙЕ Енергія» Василь Гончарук.

«Ті ціни, які є, а тим паче, зниження цін, - це ще більше нарощування боргів. За інформацією «Оператора ринку», у нас ціна в гуртовому сегменті збільшилася на 20% (середньозважена ціна на РДН в ОЕС України у липні 2021р. склала 1444 грн/МВт-год, що на 20,8% більше показника липня 2020р – ред.), а ми кажемо, що ми будемо населенню ще дешевше продавати. Це ринок: гроші нізвідки не беруться, хтось має заплатити за цю різницю», - сказав він.

Василь Гончарук додав, що на сьогодні «Гарантований покупець» й так має катастрофічні борги, а зниження ціни для населення тільки погіршить ситуацію, крім того, всі витрати на компенсацію низької ціни для побутового споживача будуть перекладені на інших учасників ринку.

За словами експерта, у разі зниження ціни для населення свої кошти недоотримає, наприклад, НЕК «Укренерго», або оператори систем розподілу, або генерація.

«Коли ми розмовляємо про ринок, наприклад, ні «Енергоатом», ні «Укргідроенерго» не мають бути виключенням», - зауважив Василь Гончарук, додавши, що ринкова ціна для вразливих верств населення має компенсуватися державою з бюджетних коштів, а не за рахунок учасників ринку.

Також представник компанії «ЙЕ Енергія» зазначив, що у разі зниження тарифів на е/е для населення буде відкладено запровадження ринку для побутового споживача. Для цього кроку, на його думку, потрібно поступово приводити ціни до ринкового рівня та забезпечити домогосподарствам вільний вибір постачальника, а не прив’язувати його лише до, наприклад, діючого постачальника універсальної послуги.

«Перехід до ринку має відбуватися поетапно… Чому досі не провели конкурси на вибір постачальників універсальної послуги? Раніше посилалися на пандемію COVID, але ми маємо навчитися жити у новій реальності, на сьогодні всі документи пересилаються по електронній пошті, використовуються електронний цифровий підпис», - прокоментував Василь Гончарук необхідність проведення конкурсів серед компаній на можливість надання універсальної послуги.

15:40 / 10 серпня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події