Запровадження RAB-тарифу робить обленерго більш привабливими для інвесторів – Deloitte

Запровадження реформи RAB-тарифу з початку 2021р для сфери розподілу електроенергії сприяє інвестиційній привабливості державних та приватних обленерго, що позитивно позначиться на приватизації. Разом з тим порівнювати оцінки обленерго при приватизації та оцінку регуляторної бази активів при переході на RAB-тариф – некоректно. Оскільки вони проводились за різними методологіями.

Таку думку 27 травня в коментарі для агентства ExPro висловив Артур Огаджанян, партнер компанії-аудитора, яка входить до «великої четвірки» Deloitte.

Коментуючи перспективи приватизації державних активів обленерго партнер аудиторської компанії Deloitte Артур Огаджанян заявив, що систему стимулюючого регулювання (RAB-тариф) можна розглядати як фактор, що сам по собі робить державні обленерго більш інвестиційно привабливими.

Але разом з тим, експерт підкреслив, що порівнювати оцінку регуляторної бази активів з «приватизаційними» оцінками – некоректно. За словами Артура Огаджаняна, при оцінці вартості операторів системи розподілу для потреб приватизації держава намагається визначити цю вартість як частку власного капіталу компанії (таким же підходом користується й інвестор), а при визначенні регуляторної бази активів користуються критерієм надійності роботи підприємства з прибутком, значення якого відповідає ринковому показнику.

«Регуляторна база активів по своїй економічній суті – це вартість активів, які, відповідно до конкретного регуляторного режиму, вважаються такими, що забезпечують надання послуг підприємством. Відповідно до діючого в Україні режиму регулювання ця вартість має через розрахунок амортизації надати можливість компанії постійно оновлювати активи, підтримуючи їх працездатність , а також надати можливість отримувати наближений до ринкового рівень прибутку», - пояснив партнер аудиторської компанії.

Також він додав, що однією з особливостей методики оцінки регуляторної бази активів в Україні є те, що вона вимагає коригування вартості активів у бік їх зменшення через коефіцієнти, розрахунок яких враховує реальне завантаження активів.

«Такий підхід спрямований на позбавлення споживачів від сплати за зайві незавантажені потужності підприємства-монополіста», - прокоментував партнер Deloitte.

Як повідомлялося раніше, енергоексперт Сергій Чех зазначив, що оцінка обленерго відображає їх вартість в залежності від завантаження при транспортуванні електроенергії.

12:35 / 28 травня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події