Закупівля труб для ТЕС: «Центренерго» завдано 10,4 млн грн збитків
Правоохоронці повідомили про підозру посадовцю ПАТ «Центренерго» та двом керівникам приватного підприємства у справі щодо закупівлі труб для Трипільської та Зміївської теплоелектростанцій. За даними слідства, внаслідок постачання продукції неналежної якості підприємству було завдано 10,4 млн грн збитків. Про це повідомляє ExPro із посиланням на Київську міську прокуратуру.
За версією слідства, старі труби продали як нові
Як зазначають у прокуратурі, у березні 2025 року ПАТ «Центренерго» оголосило тендер на закупівлю 393 метрів труб для Трипільської та Зміївської ТЕС. Відповідно до умов договору продукція мала бути новою, 2024–2025 року виготовлення.
Переможець тендеру уклав договір на суму понад 20 млн грн, однак, за даними слідства, не маючи необхідної продукції, придбав труби 2008 року виготовлення в іншої компанії приблизно за 9 млн грн.
Правоохоронці стверджують, що перед поставкою труби були відновлені, отримали нове маркування та позначення про відповідність вимогам ДСТУ. Також, за інформацією слідства, підприємці обговорювали підроблення сертифікатів походження продукції з Китаю.
Посадовця «Центренерго» підозрюють у зловживанні службовим становищем
За даними прокуратури, начальник одного з департаментів ПАТ «Центренерго», попри наявність документів із зауваженнями до поставленої продукції, підписав акти приймання-передачі труб.
Відповідно до висновку судової експертизи, збитки, завдані ПАТ «Центренерго» внаслідок постачання труб, що не відповідали вимогам ДСТУ, становлять 10,4 млн грн.
Трьом особам повідомили про підозру
Дії керівників підприємства-постачальника кваліфіковано за:
- ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння майном в особливо великих розмірах);
- ч.ч. 3, 4 ст. 358 КК України (підроблення та використання підроблених документів).
Жінці обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, чоловіка взято під варту з альтернативою внесення застави 6,6 млн грн.
Посадовцю ПАТ «Центренерго» повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави 1,8 млн грн.
Слідство триває
З метою можливого відшкодування завданих збитків правоохоронці вживають заходів щодо накладення арешту на майно підозрюваних, зокрема автомобілі Bentley, Rolls-Royce та Mercedes.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного управління СБУ у місті Києві та Київській області.
