Європейська рада затвердила нові правильна мінімальної заповненості ПСГ на 80% до листопаду 2022р

Європейська рада офіційно затвердила нові правила щодо мінімальної заповненості підземних сховищ у Європі – на рівні не нижче 80% до 1 листопаду 2022р. Про це йдеться на офіційному сайті Ради.

Повідомляється, що прийнята постанова направлена на те, щоб газосховища у ЄС були заповнені до початку зимового періоду і могли бути розділені між країнами-членами «в дусі солідарності».

Регламент найближчим часом буде опубліковано в офіційному журналі ЄС і вступить в силу на наступний день після публікації. Нагадаємо, 23 червня регламент підписав Європейський парламент.

«Після завершення перемовин менш ніж за два місяці у ЄС тепер є інструмент, який вимагає від усіх країн-членів мати достатні запаси газу на зимовий період і полегшує обмін між країнами», - заявила міністр енергетики Франції Агнес Панньє-Рунахер.

Нові правила передбачають, що у наступні роки країни повинні забезпечити заповненість сховищ на 90% до листопаду.

Регламент також передбачає обов’язково сертифікацію всіх операторів ПСГ. «Мета цієї сертифікації – уникнути потенційних ризиків зовнішнього впливу на критично важливу інфраструктуру зберігання газу, що може поставити під загрозу безпеку енергопостачання ЄС», - йдеться у повідомленні Європейської ради.

Регламент щодо обов’язкових мінімальних запасів зберігання газу буде діяти до 2025р, в той час як правила щодо сертифікації операторів ПСГ будуть діяти і після цієї дати.

14:26 / 27 червня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події