Європарламент вважає ринок електроенергії в Україні неконкурентним та закликає завершити розпочаті реформи

Європейський Парламент вважає ринок електроенергії в Україні неконкурентоспроможним, а також закликає завершити реформи, перш за все за рахунок відміни крос-субсидування та посилення незалежності оператора системи передачі НЕК «Укренерго».

Про це йдеться у Резолюції Європейського парламенту від 11 лютого 2021 року про імплементацію Угоди про асоціацію ЄС з Україною.

«Новий оптовий ринок електроенергії, який почав роботу в Україні в липні 2019 року, все ще є неконкурентоспроможним за стандартами ЄС; тому наполегливо закликаємо Україну завершити реформу і підвищити рівень дотримання законодавства ЄС, перш за все за рахунок посилення незалежності «Укренерго» та уникнення перехресного субсидування; закликаємо Україну модернізувати існуючі електростанції, щоб вони відповідали суворим європейським стандартам охорони навколишнього середовища і безпеки», - йдеться у документі.

Європарламент також засмучує те, що в секторі виробництва електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ), Україна ще не виконує свої зобов'язання перед інвесторами і що існують затримки з виплатами виробникам е/е з ВДЕ, що загрожує подальшому розвитку галузі в Україні.

Крім того, законодавчий орган Європейського Союзу наполегливо закликає українську владу терміново завершити модернізацію атомних електростанцій і розслідувати затримки в цих процесах, зокрема, при модернізації Запорізької АЕС.

12:33 / 12 лютого 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події