Верховна рада дозволила «Енергоатому» придбати обладнання для ХАЕС-3,4

Верховна рада підтримала законопроєкт №11392, за яким надається  дозвіл АТ «НАЕК «Енергоатом» придбати у Болгарії обладнання для будівництва енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій атомній електростанції. Відповідне рішення прийнято на засіданні 11 лютого.

«За» проголосували 261 депутат.

Як повідомлялося раніше, йдеться про суму в орієнтовно 600 млн євро.

Як вказували в ExPro, профільним комітетом було анульованого попередній текст законопроєкту №11392, який йшов на перше читання та попередні правки до нього. Він передбачав зміни до законів, які стосуються ринку е/е, зокрема, щодо спрощення приєднань до мереж.

«Є правка 267, яка видаляє редакцію після першого читання, законопроєкт стає без тексту і без правок. І є правка 268, яка була розіслана. Суть цієї правки у тому, що є питання переговорів з болгарською стороною, де вони сказали, що до 12 березня треба прийняти рішення, бо дозвіл діє до цього часу», - йшлося на засіданні.

Як повідомляли в tg-каналі TOK, «Енергоатом» таки коригуватиме кошторис для будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Підписано договір з Київським науково-дослідним та проектно-конструкторським інститутом «Енергопроект» на майже 28 млн грн.

14:04 / 11 лютого 2025

Публікації
Публікації