Уряду варто розподілити кредит «Укренерго» пропорційно до суми боргу перед ВДЕ та «Енергоатомом» - Ковальчук

Кабінету міністрів та НКРЕКП варто розподілити кредитні кошти «Укренерго» (10,25 млрд грн) пропорційно між виробниками електроенергії за «зеленим» тарифом та НАЕК «Енергоатом», ця пропорція має бути складена із розрахунку обсягів (відсоткової частки) боргів ДП «Гарантований покупець» перед учасниками ринку станом на 1 серпня 2020р.

На думку екс-керівника НЕК «Укренерго» Всеволода Ковальчука, яку він висловив 15 січня в коментарі для агентства ExPro, такий підхід був би справедливим та економічно обґрунтованим.

«Справедливим був би пропорційний розподіл цих грошей… Варто погасити заборгованість пропорційно тим боргам, які виникли станом на 1 серпня минулого року. Я би це вважав суспільно виваженим рішенням, яке зняло б ризики щодо інтересів інвесторів та політиків, які намагаються протидіяти інвестиційній діяльності в сфері «зеленої» енергетики», - пояснив Ковальчук.

Він додав, що доцільно було б розподілити кошти відповідно до розміру заборгованості, (її відсоткового співвідношення), яка утворилася з боку ДП «Гарантований покупець» перед «Енергоатомом» і перед виробниками за «зеленим» тарифом до 1 серпня 2020р, але без урахування операцій на балансуючому ринку.

За словами Ковальчука, наступні надходження, чи то від ОВДП, чи то від залучення кредитів «Укренерго» мають також розподілятися пропорційно та економічно обґрунтовано.

«Зрозумійте, щоб там не казали противники «зеленої» енергетики та високих тарифів, борги, що вже утворилися - мають бути погашені. Це є зобов’язання. Так само мають гаситися борги перед «Укренерго», адже це є системний оператор і не можна допускати його поганого фінансового становища. Точно так мають гаситися борги перед «Енергоатомом», адже нова модель ринку електроенергії не може функціонувати в умовах не гарантування розрахунків», - пояснив експерт.

За словами Ковальчука, якщо застосувати формальний підхід, який не матиме достатнього економічного обґрунтування, він може бути оскаржений будь-якою стороною.

«Будь-яке рішення, яке б не прийняла НКРЕКП або «Укренерго» може бути визнане з юридичної точки зору неправильним, яке протирічить одному або іншому документу», - сказав Ковальчук, навівши приклад того, що Міністерство фінансів передбачало в гарантійних угодах (для видачі державних гарантій «Укренерго») спрямування отриманих під ці гарантії коштів для виплат сектору ВДЕ, в той же час правова позиція НКРЕКП спирається на закон, який передбачав випуск ОВДП для покриття боргу перед виробниками е/е зі ВДЕ.

13:20 / 16 січня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події